EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
31.03.17.

Slīteres Nacionālajā parkā notiks ekspedīcija "Medņu salidojums"

Foto: Velga Vītola

 

Biedrība "Dabas draugi" sestdien, 15. aprīlī, aicina piedalīties safari tipa auto ekspedīcijā "Medņu salidojums". Ekspedīcijas mērķis ir iepazīties ar Slīteres Nacionālā parka dabas bagātībām un ar savām acīm ieraudzīt medņu tēviņu vai medņu vistu.

 

 

 

Mednis ir lielākais fazānu dzimtas putns Latvijā, kas cilvēku uzmanību piesaista ar savu skaistumu. Mednis ir iekļauts Latvijas Sarkanajā grāmatā, jo mūsdienās Latvijā dzīvo tikai 2000-3000 medņu tēviņi un mazliet vairāk mātītes. Slīteres Nacionālais parks "Medņu salidojumam" izvēlēts, jo tā ir īpaši klusa vieta, kurā iespējams doties safari tipa ekspedīcijā ar auto un pa ceļam novērot dažādus putnus un dzīvniekus, kuri dzīvo Latvijā.

Medņu tēviņi var būt bezbailīgi un uzbrūkoši. Dabas draugiem ir aizliegts tuvoties vai pieskarties medņiem. Ekspedīcijas dalībniekiem būs jāievēro stingri drošības noteikumi, kas izstrādāti sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un vadošajiem ornitologiem tā, lai nodrošinātu ekspedīcijas dalībnieku drošību un iespējami maz traucētu Slīteres Nacionālajā parkā mītošos medņus un citus dzīvniekus.

Pavasaris ir labākais laiks medņu vērošanai, jo putni kāzu jeb riesta laikā ir pamanāmāki nekā citos gadalaikos. Pirms diviem gadiem "Medņu salidojumu" biedrība organizēja pirmo reizi un Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Medne piedzīvoto atceras ar spilgtām emocijām: “Man patika ideja par dabai draudzīgu safari, dodoties ar acīm medīt noslēpumainos medņus. Man patika brauciens agrajā rīta stundā un lieliskā kompānija un nemaz daudz nedomāju, vai patiešām kādu medni ieraudzīsim. Biju pārsteigta, ka medņus dodamies lūkot, braucot mašīnās, nevis brienot mežu biezokņos, bet mums patiešām izdevās! Braucienā uzzināju daudz jauna par medņiem un ne tikai.”

Biedrība "Dabas draugi" aicina ekspedīcijā piedalīties ikvienu, kuram sirdī virmo dabas mīlestība. Ekspedīcijas dalībniekiem būs uzdevums sagatavot patīkamu pārsteigumu tiem dabas draugiem, kuriem uzvārdā ir Mednis. Ekspedīciju vadīs biedrības dibinātājs Arvis Ozoliņš. "Medņu salidojums" sāksies Ventspilī 15. aprīlī plkst. 7:00. Noslēgums plānots Kolkas ragā plkst 12:00. Sekot līdzi ekspedīcijas norisei aicinām biedrības mājas lapā www.dabasdraugi.lv. Piedalīties ekspedīcijā iespējams, iepriekš piesakoties biedrībā.

Biedrība "Dabas draugi" ir brīvprātīga jauniešu organizācija, kuras misija ir veidot radošu vidi, kurā aktīvi jaunieši varētu paust savu dabas mīlestību, radot jaunas aktīvās atpūtas iespējas Latvijā, un skaidrot aktīvās atpūtas priekšrocības sabiedrībā.

Informāciju sagatavoja: 
Arvis Ozoliņš, biedrības "Dabas draugi" brīvprātīgais valdes loceklis
Telefons: 29372787,
E-pasts: Arvis.Ozolins@gmail.com
www.dabasdraugi.lv