EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.11.07.

Septiņu Austrumeiropas valstu izglītības jomas speciālisti tiksies Rīgā seminārā “Veidojot jaunas partnerattiecības”


No šā gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā tiksies Latvijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Lietuvas un Moldovas izglītības nozares eksperti un speciālisti, Izglītības ministriju pārstāvji, kā arī šo valstu UNESCO nacionālo komisiju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un informācijā par katras valsts vispārējās izglītības jomu un kvalitāti un iekļaujošo izglītību.

28 minēto valstu speciālisti piedalīsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotā starptautiskā seminārā “Veidojot jaunas partnerattiecības”. Semināru atbalsta UNESCO Maskavas birojs.

Semināra dalībnieka saraksts

Semināra mērķi ir informācijas apmaiņa starp UNESCO dalībvalstu nacionālajām komisijām par projektiem un aktivitātēm, ko tās katra savā valstī veiksmīgi īstenojušas pēdējos divos gados un plānot jaunas kopīgās nākotnes aktivitātes UNESCO kompetences jomās, kā arī izstrādāt vadlīnijas ekspertu un institūciju sadarbības tīkla izveidošanai.

Semināra programma

Semināru 27. novembrī plkst. 10:00, IZM Lielajā zālē, Vaļņu ielā 2 atklās izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža un UNESCO Maskavas biroja Izglītības programmu speciālists Ališers Umarovs (Alisher Umarov). Plkst. 11:00 semināra ievadsesijā ar prezentāciju par Latvijas prioritātēm izglītības un zinātnes jomās un starptautiskās sadarbības perspektīvām uzstāsies IZM valsts sekretāra vietniece Lauma Sīka, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Melbārde stāstīs par Latvijas kultūras politikas prioritātēm un starptautiskās sadarbības perspektīvām, bet Ārlietu ministrijas Austrumeiropas un Centrālāzijas nodaļas padomniece Ilona Ķirule – par Latvijas prioritātēm Eiropas kaimiņu politikā. Vēlāk semināra dalībnieki strādās darba grupās, kurās diskutēs par semināra dalībvalstu nacionālo komisiju sadarbību, iekļaujošo izglītību un vispārējo izglītību un tās kvalitāti.

28. novembrī no plkst. 9:00 semināra darba grupas tiksies ar Latvijas Rektoru padomes pārstāvjiem, apmeklēs Latviešu valodas apguves valsts aģentūru, Rīgas Klasisko ģimnāziju, tiksies arī ar citiem Rīgas vispārējās izglītības iestāžu vadītājiem. Tāpat darba grupas viesosies Izglītības satura un eksaminācijas centrā (ISEC) un Vispārējās izglītības kvalitātes novērtēšanas valsts aģentūrā, kā arī tiksies ar Cēsu pašvaldības pārstāvjiem, lai apspriestu pašvaldības lomu iekļaujošās izglītības īstenošanā, un apmeklēs Cēsu 2. pamatskolu.

Savukārt 29. novembrī plkst. 11:00 seminārs tiks noslēgts ar vadlīniju izstrādi nākotnes sadarbībai starp visām septiņām valstīm.

Papildinformācija:
Baiba Moļņika
UNESCO LNK Izglītības programmas vadītāja
T. 67325109, 67222762
E. baiba@unesco.lv