EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.11.10.

Saulgriežu noskaņās atzīmēs projekta „Draugu stāsti” noslēgumu


Atzīmējot projekta „Draugu stāsti” noslēgumu – lai atskatītos uz tajā paveikto, izvērtētu aktivitātes un vienotos par turpmākās sadarbības iespējām, – kā arī lai aizsāktu UNESCO 65. gadadienai veltītos pasākumus, kas turpināsies līdz nākamā gada novembrim, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) ielūdz visus projekta dalībniekus, partnerus, draugus un ikvienu interesentu uz Draugu vakaru „Ziemas saulgrieži” 2. decembrī plkst. 16:00 Ādažu Brīvajā Valdorfa skolā, Attekas ielā 35.


Draugu vakara gaitā tā dalībnieki tiks aicināti stāstīt un klausīties dažādus stāstus, dejot latviešu tautas dejas, piedalīties rokdarbu, amatnieku darbnīcās – filcēšanā, papīra ziedu pagatavošanā, kokapstrādē, gleznošanā, piparkūku cepšanā, ziemassvētku zvaigžņu locīšanā –, kā arī baudīt Ziemassvētku cienastu.


Projekta „Draugu stāsti” ietvaros jau kopš 2009. gada decembra tika organizētas daudzveidīgas aktivitātes, caur bērnu un jauniešu jaunrades procesu iepazīstot vienam otru – Baltijas un Kaukāza valstu kultūras, to unikalitāti un daudzveidību. Tika izveidots portāls www.stastulaiks.lv, kas guva plašu atsaucību bērnu un jauniešu vidū. Tajā viņi regulāri papildināja saturu, apmainījās ar savām zināšanām, viedokļiem un pieredzi par daudzajiem kultūras aspektiem. Projekta dalībnieki, partneri, draugi un citi interesenti regulāri tikās nacionālajos stāstu vakaros. Plašu atsaucību guva sakāmvārdu konkurss, kura laikā bērni un jaunieši iepazina citu valstu sakāmvārdus, mācoties izprast to nozīmi, kā arī pētīja un iedziļinājās paši savas tautas sakāmvārdos, mācoties tos skaidrot citiem. Savukārt 10 konkursa uzvarētāji tikās Jūrmalā jauno stāstu autoru nometnē „Stāstu laiks”, kuras laikā tapa virtuālo stāstu grāmata, kas aplūkojama arī projekta portālā.

Projekta „Draugu stāsti” īstenošanu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija (SFL) un LR Izglītības un zinātnes ministrija. UNESCO LNK sadarbības partneri ir Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Nacionālā bibliotēka, izdevniecība „Liels un mazs”, valodu skola „Skrivanek Baltic”, biedrība „Ideju forums”, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Rīgas Igauņu vidusskola un Rīgas Lietuviešu vidusskola.


2010. gads pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts par Starptautisko kultūru tuvināšanās gadu ar mērķi veicināt kultūru tuvināšanās idejas pārdomātas, iekļaujošas un atbilstošas politikas veidošanai starp lokālo, reģionālo un starptautisko pušu interesēm un visdažādākajiem šo līmeņu dalībniekiem.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv