EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.11.05.

Sākas pēdējais konkursa „Kultūras mantinieki” posms pirms finālaŠodien konkursa „Kultūras mantinieki” mājas lapā (www.unesco.lv/konkurss) un laikrakstā „Izglītība un Kultūra” publicēti konkursa II kārtas otrie trīs uzdevumi. Šis ir pēdējais konkursa posms, pēc kura tiks noteikti fināla dalībnieki, summējot visās kārtās iegūtos punktus.

Pēdējā konkursa posmā konkursa dalībniekiem jāizklāsta koka nama mantojuma saņēmējam, kā viņš var saglabāt savu namu; jāpaskaidro mākslas skolas jauniešu grupai iespējas sabiedrības iesaistīšanai pilsētas ainavas saglabāšanā un jāizskaidro pensionārei, kas interesējas par kultūras mantojuma saglabāšanu Rīgā, kā viņa varētu dibināt sabiedrisku organizāciju. Atbildes uz pēdējiem konkursa trīs uzdevumiem jāatsūta līdz 2. novembrim.

60 finālistu vārdi tiks publicēti 10. novembrī.

Kā jau ziņots, konkursa „Kultūras mantinieki” fināls būs UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 28. sesijas simulācijas spēle, kas ietvers 30 lomas, kuras konkursa finālistiem, kopumā 60 jauniešiem, būs jāizspēlē, ņemot vērā oriģinālo sesiju procesus un apspriežamos jautājumus.

Simulācijas spēli, kas notiks 5. decembrī, vēros kompetenta žūrija – UNESCO Latvijas un Austrijas Nacionālo komisiju, Rīgas domes, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Rīgas kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas speciālisti.

Pirmās vietas ieguvēji balvā saņems ceļojumu pa Austrijas Pasaules mantojuma vietām. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojumu pa Igauniju un Lietuvu no ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, piederumus mākslai un vaļaspriekiem no SIA „Vilori” u.c. veltes. Turklāt tās trīs skolas, no kurām konkursā būs piedalījušies visvairāk jauniešu, saņems laikraksta „Izglītība un Kultūra” abonementu 2006. gadam.

Konkursu „Kultūras mantinieki” organizē UNESCO LNK sadarbībā ar Rīgas domi, Rīgas Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un pateicoties ceļojumu biroja „Skaisto skatu aģentūra”, laikraksta „Izglītība un Kultūra”, SIA „Vilori” un portālu „TVNET” un „Studentnet” atbalstam.