EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.12.13.

Sāk darbu pie Baltijas ceļa 25.gadadienas pasākumu plānošanas

Baltijas ceļa 25.gadadienas godināšanai Latvijas, Baltijas un visas Eiropas līmenī plāno veidot īpašu pasākumu programmu, lai izceltu tautu manifestācijas un valstu neatkarības atgūšanas nozīmi.

Pasākumus, kas tiks savstarpēji koordinēti arī ar Lietuvu un Igauniju, plānos valdības līmeņa darba grupa, kas piektdien, 13.decembrī, sanāca uz pirmo sēdi.

„Baltijas ceļš bija miermīlīgākā demonstrācijas pasaulē un vienlaikus arī ietekmīga vēsts pasaules sabiedrībai. Tas bija īpaši svarīgs notikums Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautu cīņā par neatkarības atgūšanu. Šī iemesla dēļ Baltijas ceļa 25.gadadienas pasākumi plānojami ne tikai Latvijas, bet arī visas Eiropas mērogā”, sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, atklājot darba grupas pirmo tikšanos.

Premjers arī norādīja, ka Baltijas ceļš bija ceļš uz vienotu, brīvu un demokrātisku Eiropu un būtiski veicināja Austrumu un Centrālās Eiropas atbrīvošanos. Atmiņas par šo laiku ir svarīga Eiropas kopējās atmiņas daļa.

Darba grupas locekļi pirmajā tikšanās reizē diskusijas ceļā iezīmēja galvenos virzienus gadadienas pasākumu programmā. Nākamajā tikšanās reizē jau precīzāk tiks diskutēts par konkrētu darbu plānu.

Baltijas ceļš – cilvēku dzīvā ķēde – tika izveidots 1989.gada 23.augustā. Tajā vienojās ap diviem miljoniem cilvēku, kuri izveidoja 600km garu ceļu. 25.gadadiena tiks atzīmēta 2014.gada 23.augustā.

Darba grupas sastāvā ir premjers, ārlietu ministrs, kultūras ministrs, aizsardzības ministrs, Valsts kancelejas direktors, valsts sekretāri no Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Satiksmes ministrijas un pārstāvji no Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes, biedrības „Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome”, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Latvijas institūta, Latvijas Pašvaldību savienības, Valsts prezidenta kancelejas, Saeimas kancelejas un Baltijas Asamblejas.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Pavlova
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālrunis: 67082902, 26533905
E-pasts: ilze.pavlova@mk.gov.lv