EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
06.09.10.

Rīgā viesosies UNESCO Pasaules mantojuma centra eksperts Lodoviko Folins-Kalabi


Šonedēļ Rīgā ieradīsies UNESCO Pasaules mantojuma centra eksperts Lodoviko Folins-Kalabi, kurš piedalīsies 4. Baltijas jūras reģiona kultūras mantojuma forumā „Kultūras mantojums – mūsdienu izaicinājums”. Viņš stāstīs par šobrīd UNESCO topošo vispasaules rekomendāciju par vēsturiskajām pilsētainavām un to saglabāšanu.


Lodoviko Folins-Kalabi ir jurists starptautiskajās tiesībās pilsētu saglabāšanas un atjaunošanas jautājumos, ieguvis doktora grādu vēsturē. Darbojies Parīzē un Milānā kā speciālists pilsētu atjaunošanas jautājumos, līdz 2003. gadā viņš pievienojās UNESCO Pasaules mantojuma centram. UNESCO Pasaules mantojuma centrā viņš pašlaik strādā Īpašo projektu nodaļā, kur koordinē UNESCO vispasaules rekomendācijas sagatavošanu par vēsturiskajām pilsētainavām un to saglabāšanu. Lodoviko Folins-Kalabi ir arī atbildīgais koordinators augstākās izglītības un pētniecības programmām pasaules mantojuma jomā un vada Pasaules mantojuma mācību un izpētes institūciju koordinācijas projektus Ķīnā, Bahreinā, Brazīlijā, Mehiko un Itālijā. Papildus tam Dr. Folins-Kalibi pasniedz lekcijas par pasaules mantojumu Torino universitātē un, sadarbībā ar UNESCO, – arī Starptautiskās darba organizācijas Mācību centrā.


Forums „Kultūras mantojums – mūsdienu izaicinājums” norisināsies Rīgā un citur Latvijā no šā gada 8. līdz 12. septembrim. Tajā kultūras mantojuma un ar to saistītu jomu profesionāļi un interesenti no 11 Baltijas jūras reģiona valstīm (Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas, Polijas, Vācijas un Krievijas) diskutēs par kultūras mantojuma saglabāšanas nozīmi, pieminekļu vērtību, kultūras daudzveidības saglabāšanu un ietekmi uz ekonomiku, ēku atjaunošanu un jaunu būvniecību, par autentiskumu kā kultūrvēsturisku kvalitāti un tā ekonomisko vērtību, kā arī citiem būtiskiem un izaicinošiem jautājumiem. Foruma ietvaros notiekošajā divu dienu konferencē, kas notiks Rīgā, Spīķeru radošajā kvartālā, tiks pieņemta kopīga rezolūcija. Forumu atklās Dānijas parlamenta ģenerālsekretārs un bijušais Dānijas Nacionālā muzeja direktors Karstens Larsens un Eiropas Attīstības komisārs Andris Piebalgs.


„UNESCO Pasaules mantojuma centra pārstāvja dalība un klātbūtne šajā forumā ir ļoti nozīmīga. Jautājumi, kas tiks diskutēti, ir šobrīd visā pasaulē aktuāli un interesanti. Tie uzsver mantojuma vides, kurā dzīvojam, kvalitātatīvu un pārdomātu saglabāšanu un mūsu pašu spējas nodrošināt tā nodošanu nākamajām paaudzēm, vienlaikus attīstot savam laikmentam raksturīgus projektus. Viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem ietver ne tikai tehniskus risinājumus, bet arī jautājumus par izglītību mantjuma jomā, sabiedrības iesaistes veicināšanu, attiecīgu politikas dokumentu izstrādi u.c. jomas. Tāpēc UNESCO aktīvi strādā pie šī jautājuma, gatavojot jaunu rekomendāciju par vēsturisko pilsētainavu saglabāšanu. Es ļoti ceru, ka forums dos ieguldījumu šajā globālajā diskusijā un tajā izrunātais tiks atspoguļots arī UNESCO mantojuma saglabāšanas dokumentos,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.


Foruma noslēgumā, 10. septembrī plkst. 18:00 Kalnciema ielas kvartālā tiks atklātas ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas 2010, kas, tāpat kā forums, būs veltītas tematam par kultūras mantojumu kā mūsdienu izaicinājumu.


Ar UNESCO Pasaules mantojuma fonda un Francijas UNESCO Konvencijas atbalsta fonda finansiālu atbalstu, forumu organizē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Baltijas jūras valstu uzraudzības grupa kultūras mantojuma aizsardzībai sadarbībā ar citām organizācijām Latvijā.


Papildinformācija:
Foruma pasākumi
Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv