EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.08.09.

Rīgā notiks seminārs „Arhīvi un citas atmiņu institūcijas”


Šā gada 31. augustā Rīgā notiks Starptautiskās arhīvu padomes (International Council of Archives) prezidenta Īana Vilsona (Ian Wilson) vadīts seminārs „Arhīvi un citas atmiņu institūcijas”.

Īans Vilsons uzstāsies ar priekšlasījumu par bibliotēku un arhīvu sadarbības iespējām un modeļiem atmiņu institūciju lomas veicināšanā. Semināra ietvaros notiks arī paneļdiskusija „Arhīvi kā aktīvas kultūras mantojuma institūcijas”. Seminārā piedalīsies arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirektors Valdis Štāls, Latvijas Arhīvu biedrības pārstāvji, kā arī speciālisti no Lietuvas un Igaunijas arhīviem.

Seminārs notiks LR Ārlietu ministrijā, Kr. Valdemāra ielā 3, Rīgā no plkst. 11:00.

Semināra programma angļu valodā:
http://www.unesco.lv/lat/index/news/all_news/news1251269903.html

Starptautiskās arhīvu padomes prezidents Īans Vilsons Latvijā oficiālā vizītē uzturēsies no šā gada 30. augusta līdz 2. septembrim. Viņš iepazīsies ar Latvijas arhīvu darbību un krājumiem, apmeklējot Latvijas Valsts vēstures arhīvu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu un tā īstenošanu, apmeklēs bibliotēkas būvniecības vietu, tiksies ar LR kultūras ministru Intu Dālderi, LR Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Jāni Strazdiņu, lai pārrunātu atmiņu institūciju lomu sabiedrības kolektīvās atmiņas un kultūras mantojuma saglabāšanā Latvijā gan no likumdošanas, gan sabiedrības interešu, gan pārvaldības viedokļa.

Starptautiskās Arhīvu padomes prezidenta Īana Vilsona vizīti Latvijā organizē UNESCO LNK, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirektorāts un LR Kultūras ministrija sadarbībā ar LR Ārlietu ministiju.

Starptautiskā arhīvu padome ir UNESCO asociēta starptautiska organizācija, dibināta 1948. gadā ar mērķi veicināt pasaules arhivārā mantojuma saglabāšanu un izpēti un arhīvu attīstību. Īans Vilsons, bijušais Kanādas Apvienotās Bibliotēku un arhīvu institūcijas direktors, ievēlēts par šīs organizācijas prezidentu laikam no 2008. līdz 2010. gadam. Viņš par savu prioritāti izvirzījis dažādu atmiņu institūciju sadarbības veicināšanu, kā arī dažādu jaunāko tehnoloģiju izmantošanu arhīvu darbā, īpaši pievēršoties digitalizācijas un faktiskās arhīvu dokumentu saglabāšanas jautājumiem.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv