EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.05.16.

Publiskā diskusijā NVO namā atzīmēs starptautisko dienu “Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”

21. maijs UNESCO atzīts par starptautisko dienu „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”, aicinot apzināties un novērtēt kultūras daudzveidības nozīmi gan atsevišķu kultūras izpausmju ziņā, gan to bagātībā kopumā un savstarpējā mijiedarbībā. Par godu šai dienai NVO namā, 25. maijā plkst. 16.00 notiks tematiskā pēcpusdiena, atgādinot par vērtībām, kādas iespējams izprast, pateicoties kultūras daudzveidībai.

Pasākumu atklās UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, iepazīstinot ar starptautiski atzīmējamās dienas nozīmi. Turpinājumā Latvijas Kultūras akadēmijas rektore, prof., dr. Rūta Muktupāvela lekcijā “Etniskums globalizācijas laikmetā” sniegs ieskatu mūsdienu laikmeta globalizācijas procesos, kas skar etnisko kultūru mijiedarbību un  nacionālās identitātes saglabāšanas jautājumus. Pēc lekcijas klātesošie tiks rosināti diskusijai par nacionālās identitātes, valodas, tradīciju un kultūras saglabāšanu, kā arī  attīstības veicināšanu. Prezentējot savas tautības pārstāvju iespējas saglabāt tradīcijas un kultūru, diskusijā piedalīsies Latvijas Baltkrievu savienības valdes locekle Jeļena Lazareva, Latvijas Krievu kultūras biedrības valdes priekšsēdētāja Jeļena Matjakubova, Latvijas Poļu savienības Poļu kultūras kluba “Polonēze” valdes priekšsēdētāja Dagmāra Malzuba, Latvijas Ukraiņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētāja Irina Dukule. Akcentēta tiks arī nevalstisko organizāciju loma nacionālo tradīciju saglabāšanā un vērtēta sadarbība kultūru dialoga jomā.

Turpinājumā ar savas tautas kultūru koncertā iepazīstinās ukraiņu tautas dziesmu jauktais vokālais ansamblis "Dņipro", Latvijas Poļu savienības Poļu kultūras kluba “Polonēze” koris “Polonēze”, Rīgas Hanzas vidusskolas tautas deju ansamblis “Daugaviņa”, Poļu dziesmu duets “Dagmāra&Marija”, baltkrievu biedrības “Prameņ” Rīgas Baltkrievu tautasdziesmu ansamblis "Nadeja", tradicionālā kultūras centra “Rada” slāvu autentiskais ansamblis “Karagod” un vokālais ansamblis “Kama”.

Pasākuma gaitā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt baltkrievu, krievu, poļu un ukraiņu tradicionālo rokdarbu izstādi.

Tematisko pēcpusdienu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors. Piedalīties aicināti mazākumtautību un nevalstisko organizāciju pārstāvji,  valsts, pašvaldības un sabiedrisko institūciju pārstāvji, studenti, skolēni, kā arī visi, kas interesējas par sabiedrības integrācijas jautājumiem. 

Informāciju sagatavoja:
Zinta  Gugane
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
Tālrunis: 67848903
e-pasts: zinta.gugane@riga.lv
 

Lejuplādējamie dokumenti: