EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
18.08.07.

Projekts INOVĀCIJAS ARĒNA

Projekts "Inovācijas Arēna" ir veltīts izpratnes par inovāciju veicināšanai visplašākajai sabiedrībai un sociālajām grupām, sākot no skolēniem, studentiem, strādājošiem, ieskaitot uzņēmējus un beidzot ar iestāžu darbiniekiem, zinātniekiem un akadēmisko personālu. Projekta galvenie notikumi ir plaši un daudzpusīgi publisku pasākumi nedēļas garumā 4 Eiropas pilsētās - Kopenhāgenā, Milānā, Karlsrūē un Rīgā. Projektu realizē 8 Eiropas valstu (Vācijas, Itālijas, Zviedrijas, Dānijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas PL) 16 institūcijas, tostarp arī Latvijas Tehnoloģiskais centrs, kas ir šī pasākuma organizētājs Rīgā.


Projekta ietvaros 2007. gada 8. -15. septembrī Rīgā notiks plašai publikai veltīts pasākums – Inovācijas nedēļa, kuru atbalsta arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.


Pasākuma mērķis ir popularizēt inovācijas nozīmi Eiropā, rādot veiksmīgākos Latvijas un Baltijas jauninājumus privātajā, publiskajā un izglītības sektoros. Pasākumā paredzēts aktīvi iesaistīt visus apmeklētājus, dodot iespēju tiem piedalīties konkursos, atrakcijās un spēlēs un iegūstot dažādas ar tēmu saistītas balvas, kā arī saņemt tiešu informāciju no inovatīvu uzņēmumu vadītājiem un zinātniekiem par to, kāda ir zināšanu loma jaunu produktu radīšanā, ko nozīmē produkti ar augstu pievienoto vērtību, un kādu gandarījumu sniedz gan jaunu zināšanu radīšana, gan to praktiskā pielietošana.


Pasākumu plānots nobeigt ar inovācijai un inovatīvai uzņēmējdarbībai veltītu starptautisku konferenci "Baltic Dynamics’07", kas notiks viesnīcā "Reval Latvija" 2007.gada 12-14.septembrī. Sagaidāma aptuveni 400 dalībnieku piedalīšanās no vismaz 30 dažādām valstīm un kā vieslektori par zināšanu ekonomikas, inovācijas stratēģijas, zinātnes un industrijas sadarbību u.c. jautājumiem uzstāsies pasaulē atzīti eksperti no ASV, Lielbritānijas, Vācijas , Itālijas, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvji.


Latvijas Tehnoloģiskais centrs (LTC) ar Rīgas Domes, Latvijas Zinātņu akadēmijas, Fizikālās enerģētikas institūta un Latvijas Zinātniski tehnisko biedrību savienības atbalstu nodibināts 1993.gada 3.jūnijā.


LTC ir veidota kā struktūra, kura var piedāvāt jauniem tehnoloģiski orientētiem uzņēmumiem pakalpojumus un atbalstu šādos trīs pamatvirzienos:
• Biznesa inkubators (telpas, tehniskie un sekretariāta pakalpojumi, telekomunikācijas. Ieskaitot Internetu u.c.);
• Specializētas konsultācijas un informācija tehnoloģiski orientētai uzņēmēj darbībai, atbalsts līdzdalībai specializētās izstādēs un sadarbības partneru meklējumos, jaunizstrādāto produktu un sadarbības iespēju reklāma u.c.;
• Konsultācijas par iespējām saņemt kredītus vai citāda veida finansiālu atbalstu, piedaloties starptautiskos projektos.

LTC ir sekojošu starptautisko asociāciju biedrs: IASP (International Association of Science Parks), ADT (German Association of Technology and Innovation Centers), ICECE (Innovation Centers in Eastern and Central Europe), PBIC (Polish Business and Innovation Centers Association), BASTIC (Baltic Association of Science/Technology Parks and Innovation Centers), kā arī viens no Latvijas Tehnoloģisko parku, centru un biznesa inkubatoru asociācijas dibinātājiem.