EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
08.03.10.

Projekts „Draugu stāsti” ielūdz uz armēņu kultūras vakaru


10. martā plkst. 16:00 Latvijas Nacionālo Kultūru biedrību asociācijas (LKNBA) namā (Slokas ielā 37, Rīgā) notiks UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) projekta „Draugu stāsti” trešā dalībnieku tikšanās – armēņu vakars.


Pasākuma mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar Armēniju, šīs valsts kultūru un kultūras izpausmēm Latvijā. To atklās LKNBA priekšsēdētājs Raffi Haradžanjans. Vakara gaitā pasākuma organizatori iepazīstinās ar armēņu mūziku, deju, kā arī stāstīs par pasaulē ievērojamāko armēņu aktieri un dziedātāju Šarlu Aznavūru. Notiks arī radošās darbnīcas un viktorīna par Armēniju.


Armēņu vakarā piedalīties aicināts ikviens – projekta „Draugu stāsti” bērni, plašsaziņas līdzekļi un citi interesenti.


Tā kā projekta „Draugu stāsti” ietvaros marts tiek veltīts armēņu kultūras iepazīšanai, interesanti aicināti piedalīties jaunā konkursā, papildinot mājas lapu www.stastulaiks.lv ar stāstiem par Armēniju. Plašāka informācija par konkursu – projekta mājas lapā.


Projekts „Draugu stāsti” tiek īstenots, lai stiprinātu starpkultūru un starppaaudžu komunikāciju un solidaritāti Latvijā un attīstītu bērnu un jauniešu radošo darbību, kas sekmē humānismu un iecietību, kā arī cieņu pret citu valstu tradīcijām un paradumiem.


2010. gads pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts par Starptautisko kultūru tuvināšanās gadu ar mērķi veicināt kultūru tuvināšanās idejas pārdomātas, iekļaujošas un atbilstošas politikas veidošanai starp lokālo, reģionālo un starptautisko pušu interesēm un visdažādākajiem šo līmeņu dalībniekiem.


Projekta „Draugu stāsti” īstenošanu finansiāli atbalsta „Sorosa fonds Latvija” (SFL) (plašāka informācija par SFL atbalsta virzieniem – www.sfl.lv), UNESCO LNK partneri tajā ir LR Izglītības un zinātnes ministrija, Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Nacionālā bibliotēka, izdevniecība „Liels un mazs”, valodu skola „Skrivanek Baltic”, biedrība „Ideju forums”, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Rīgas Igauņu vidusskola un Rīgas Lietuviešu vidusskola.


Par projektu „Draugu stāsti”:
http://www.stastulaiks.lv


Par Kultūru tuvināšanas gadu:
http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/culture/SKTG.html


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv