EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
17.05.10.

Projekta „Draugu stāsti” Gruzīnu vakarā viesosies gruzīnu kalniešu mākslas speciāliste


Trešdien 19. maijā plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centrā (Tērbatas iela 75, Rīga) notiks UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) projekta „Draugu stāsti” nākamā dalībnieku un interesentu tikšanās gruzīnu kultūras vakarā.


Pasākumu UNESCO LNK rīko sadarbībā ar Latvijas gruzīnu kultūras biedrību „Samšoblo”, un tajā viesosies Agaza Gudushauri, Kalniešu lietišķās mākslas studijas „Pshavi” vadītāja no Gruzijas.


Sadarbībā ar Latvijas – Gruzijas sadarbības fondu gruzīnu vakarā būs skatāma lietišķās mākslas izstāde un tiks demonstrēta animācijas filma „Lakstīgalas jubileja”, kas veidota pēc Vazha Pshavela stāsta „Dabas dzejnieki” motīviem, būs skatāms arī video stāsts un notiks viktorīna par Gruziju, pasākuma dalībnieki saņems Gruzijas vēstniecības sveicienu, bet Bērnu literatūras centra pagalmā notiks radošās darbnīcas – komiksu zīmēšana, gruzīnu burtu darbnīca un gruzīnu ornamentu darbnīca.


Gruzīnu vakars ir kārtējais stāstu pasākums bērnu un jauniešu projekta „Draugu stāsti” ietvaros, kuros tiek iepazītas dažādas Baltijas un Kaukāza valstis (iepriekš notikuši jau igauņu, armēņu, azerbaidžāņu un lietuviešu vakaros), un tā laikā tiks apbalvoti 10 projekta ietvaros notikušā literāro darbu konkursa laureāti, kuri saņems diplomus un ceļazīmi uz radošo nometni „Draugu stāsti”, kas notiks Jūrmalā, Latvijas Starptautiskajā skolā no šā gada 26. – 28. augustam.


Iepazīties ar konkursa laureātu darbiem var internetā www.stastulaiks.lv sadaļā Viesistaba, savukārt sadaļā Bibliotēka pieejama informācija par akcijas „Pasaule T@vā bibliotēkā” ietvaros bibliotēku organizētajiem pasākumiem.


Gruzīnu vakarā piedalīties aicināts ikviens – projekta „Draugu stāsti” bērni, plašsaziņas līdzekļi un citi interesenti.


Par Agazu Gudushauri

Agaza Gudushauri darbojas Gruzijas tradicionālās lietišķās mākslas saglabāšanas un attīstīšanas jomā, viņa apmāca bērnus seniem amatnieku noslēpumiem. Agaza uz Rīgu atvedusi dažādus stāstus un senajiem paraugiem autentiskus darinājumus – vīriešu un sieviešu apģērbu, sadzīves priekšmetus, rotājumus u.c. Latvijā Agaza Gudushauri viesojas pēc Sadarbībā ar Latvijas – Gruzijas sadarbības fonda ielūguma, un viņas ceļojumu uz Latviju atbalsta nacionālā lidsabiedrība „Air Baltic”.


Par projektu „Draugu stāsti”

Projekts „Draugu stāsti” tiek īstenots, lai stiprinātu starpkultūru un starppaaudžu komunikāciju un solidaritāti Latvijā un attīstītu bērnu un jauniešu radošo darbību, kas sekmē humānismu un iecietību, kā arī cieņu pret citu valstu tradīcijām un paradumiem.


Projekta „Draugu stāsti” īstenošanu finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija (SFL) un LR Izglītības un zinātnes ministrija. UNESCO LNK sadarbības partneri ir Latviešu valodas aģentūra, Latvijas Nacionālā bibliotēka, izdevniecība „Liels un mazs”, valodu skola „Skrivanek Baltic”, biedrība „Ideju forums”, Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācija, Ādažu Brīvā Valdorfa skola, Rīgas Igauņu vidusskola un Rīgas Lietuviešu vidusskola.


2010. gads pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts par Starptautisko kultūru tuvināšanās gadu ar mērķi veicināt kultūru tuvināšanās idejas pārdomātas, iekļaujošas un atbilstošas politikas veidošanai starp lokālo, reģionālo un starptautisko pušu interesēm un visdažādākajiem šo līmeņu dalībniekiem.

Informāciju sagatavoja:

Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv