EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.02.08.

Pirmdien sāksies starptautiskā UNESCO konference


Pirmdien, 25. februārī Rīgā, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19 sāksies starptautiskā UNESCO konference "Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai", kuru organizē UNESCO Latvijas Nacionālajai komisija (LNK) un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar UNESCO Starptautisko izglītības biroju (IBE).

Konferences programma
Konference plkst. 9:00 tiks atklāta ar Latvijas Valsts prezidenta kundzes Lilitas Zatleres, izglītības un zinātnes ministres, UNESCO LNK viceprezidentes prof. Tatjanas Koķes, Latvijas Universitātes rektora prof. Mārča Auziņa, UNESCO IBE direktores Klementinas Asedo un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Ivetas Šulcas uzrunu.

„Iespēja rīkot šāda līmeņa konferenci ir starptautiska atzinība Latvijai, kas iegūta, pateicoties mūsu valsts sasniegtajam, aktīvi darbojoties UNESCO un pierādot sevi kā atbildīgu partneri vienā no nozīmīgākajām starptautiskajām organizācijām. Līdz ar šīs konferences organizēšanu Latvija ieguvusi vēl nebijušu iespēju popularizēt sasniegto iekļaujošās izglītības jomā un dalīties pieredzē ar saviem labās prakses piemēriem starptautiskā auditorijā, jo katrā konferences darba grupā viens Latvijas pārstāvis sniegs ziņojumu par mūsu valsts paveikto konkrētā iekļaujošās izglītības jomā," stāsta i zglītības un zinātnes ministre, UNESCO LNK viceprezidente prof. Tatjana Koķe.

Konferences atklāšana no plkst. 9:00 līdz 11:30 tiks translēta arī interneta tiešraidē LU portālā: http://www.lu.lv.

UNESCO konferenci "Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai" apmeklēs ap 170 Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstu izglītības politikas eksperti, akadēmisko aprindu pārstāvji un politikas īstenotāji, kā arī citi nozares interesenti.

Konferencē plānots uzklausīt ziņojumus par citu pasaules reģionu stāvokli iekļaujošās izglītības jomā un pievērsties jautājumiem par reģionālo politiku iekļaujošās izglītības jomā. Tās mērķi ir:

  • diskutēt par politiskajām tendencēm iekļaujošās izglītības jomā Eiropas un Ziemeļamerikas reģionā;
  • analizēt pieredzi iekļaujošās izglītības ieviešanas jautājumos Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī izvērtēt esošos sasniegumus un nākotnes izaicinājumus;
  • izveidot ieteikumus tālākai rīcībai iekļaujošās izglītības ieviešanai Eiropas un Ziemeļamerikas reģionā un pasaulē.

Savu ziņojumu plenārsesijā „ Iekļaujošā izglītība teorijā un praksē: pastāvīgi izaicinājumi un jaunas pieejas " plkst. 9:50 referēs Čārlzs Bīrs , Ženēvas izglītības ministrs (Šveice), Kors Meijers, Eiropas speciālās izglītības attīstības aģentūras direktors, Gabriels Maza no Eiropas Padomes Skolu, ārpusskolas un augstākās izglītības direktorāta un Dr. Saja Veirinena, Iekļaujošās izglītības pētniece un padomniece (Somija) un Tanzānijas Izglītības un profesionālās apmācības ministrijas padomniece. Paneļdiskusijā „Iekļaujošā izglītība un sociālā kohēzija: daži starptautiski piemēri" plkst. 12:00 uzstāsies Glorija Vidala, Ekvadoras Izglītības ministra vietniece, Ali Bubšaits, izglītības speciālists, Persijas līča Arābu valstu izglītības pētniecības centrs (GASERC) (Kuveita) un Marija Kuriazopoulou no Eiropas speciālās izglītības attīstības aģentūras.

Konferences laikā notiks arī vairākas apaļā galda diskusijas par iekļaujošās izglītības politiku un praksi Eiropā un Ziemeļamerikas reģionā, kā arī darbs grupās (26. februārī), kur tiks izskatīti vairāki konceptuāli un praktiski jautājumi.

Konference Rīgā tiek rīkota, gatavojoties Pasaules izglītības ministru konferencei 2008. gada novembrī Ženēvā, kur tiks pārrunātas aktualitātes un nepieciešamā rīcība iekļaujošās izglītības jomā visā pasaulē.

Konferences atbalstītāji ir LU, UNESCO Starptautiskais Profesionālās izglītības un apmācības centrs, Microsoft Latvia, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Padome, Lielbritānijas Padome Latvijā.

Papildinformācija:

Rolands Ozols

UNESCO LNK ģenerālsekretārs

Tālrunis: 7325109

E-pasts: rolands@unesco.lv

Informāciju sagatavoja:

Liene Krīvena

UNESCO LNK konsultante

Tālrunis: 29109268

E-pasts: liene@tels.lv