EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.04.10.

Piedalies radošo darbu konkursā „Dabas daudzveidības mirkļi!”


Dabas aizsardzības pārvalde aicina - ja vien Tev ir vēlme izzināt dabas daudzveidību un padalīties par saviem iegūtajiem iespaidiem un novērojumiem, tad piedalies radošo darbu konkursā „Dabas daudzveidības mirkļi!”. Konkursa devīze - „Ieraugi, pastāsti un dzīvo līdzi dabai!”

Latvijas daba ir ļoti daudzveidīga, to veido tūkstošiem augu un dzīvnieku sugu, tās izpausmes mainās līdz ar gadalaikiem. Tavā piemājas zālienā rāpo simtiem kukaiņu, starp tiem vairāku sugu vaboles. Mežā dzied simtiem putnu – vai atpazīsti to balsis? Pļavā zied simtiem puķu – vairākas no tām, iespējams, ir aizsargājamas. Ielūkojies ciešāk dabā, meklē un izzini Latvijas dabas daudzveidību! Savus meklējumus, atklāsmes vai emocionālos pārdzīvojumus par dabas daudzveidības izpausmēm atspoguļo stāstā, iemūžini fotogrāfijās un sūti mums!

Ar ziemas un pavasara tematiku saistītie darbi iesniedzami laika posmā līdz 31. maijam.

Konkurss notiek no 2010. gada 8. marta līdz 31. oktobrim trīs posmos - ziemas un pavasara posms - 8. marts - 31. maijs, vasaras posms - 1. jūnijs - 31. augusts, rudens posms - 1. septembris - 31. oktobris. Katra posma labāko darbu autori saņems dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem, kā arī balvu bezmaksas apmeklējuma veidā kādā no Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām zinošu gidu pavadībā.

Plašāka informācija par konkursu, konkursa nolikums, anketa - Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapas www.daba.gov.lv aktualitātēs sadaļā „Radošo darbu konkurss”.
Konkursa plakāts

Konkursa mērķi ir veicināt sabiedrības interesi par Latvijas dabas daudzveidību un ar to notiekošajiem procesiem, tādējādi sekmējot tās izpratni par dabas daudzveidības saglabāšanas nepieciešamību, kā arī sniegt labāko darbu autoriem iespēju publicēt savus darbus un uzrunāt līdzpilsoņus.

Konkurss tiek rīkots 2010. - Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības gada pasākumu ietvaros, lai sekmētu sabiedrības iesaistīšanos Latvijas dabas daudzveidības izzināšanā un novērtēšanā, rosinātu cilvēku vēlmi doties dabā, kā arī radītu izpratni par dabas vērtību saudzēšanas un saglabāšanas nepieciešamību, tādējādi nodrošinot tās ilgtspējīgu pastāvēšanu un saglabāšanu arī nākamajām paaudzēm.

Konkursu atbalsta UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Vides ministrija, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Dabas muzejs, Gaujas NP Fonds, muzejs „Andrupenes lauku sēta”.