EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.05.05.

Pasniegs Latvijas stipendijas „Sievietēm Zinātnē”

Trīs izcilas zinātnieces saņems L`ORÉAL Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē”, kuras tiek piešķirtas ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

2005. gada 18. maijā plkst. 12.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā ar svinīgu ceremoniju noslēgsies konkurss par L`Oréal Latvijas stipendijām „Sievietēm zinātnē”, kuras tiek piešķirtas ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Latvija ir viena no vairāk nekā 15 valstīm, turklāt vienīgā Baltijā, kurā starptautiskā L`Oréal un UNESCO kopprojekta „Sievietēm zinātnē” ietvaros tiek piešķirtas nacionālās stipendijas. Šogad tās mūsu valstī tiks piešķirtas pirmo reizi.

Gada stipendijas, katra no tām Ls 2500 apmērā, ir paredzētas, lai atbalstītu nozīmīgus zinātniskos pētījumus dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā. Saskaņā ar konkursa nolikumu, divas no tām tiek piešķirtas zinātniecēm līdz 35 gadu vecumam, bet trešā – bez vecuma ierobežojuma. Stipendiju sadalījums starp dzīvības un materiālzinātnēm konkursa nolikumā nav noteikts un ir žūrijas komisijas ziņā. Savukārt, žūrijas komisija, kuru vada akadēmiķis Jānis Stradiņš, pieņem lēmumu, balstoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas nozīmētu ekspertu atzinumiem.

Stipendijas Goda Patronese ir Latvijas Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Ceremonijā, kurā saimnieka lomu uzņēmies Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis, piedalīsies arī LR Izglītības un zinātnes ministre un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidente profesore Ina Druviete, UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols, stipendiju „Sievietēm zinātnē” žūrijas komisijas priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš, L`Oréal ģenerāldirektors Baltijas valstīs Pers Akerlunds, kā arī Latvijas zinātnes jomas pārstāvji.