EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.05.11.

Pasniegs 2011. gada stipendijas „Sievietēm zinātnē”


Šā gada 12. maijā plkst. 13:00 Latvijas Zinātņu akadēmijas Augstceltnē Rīgā, Akadēmijas laukumā 1 tiks svinīgi pasniegtas 2011. gada L`ORÉAL Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Reimatoīdā atrīta ģenētiskā izpēte, smadzenēs notiekošo procesu pētījumi molekulārā līmenī un jaunu segnetoelektrisku materiālu izpēte – šajās jomās veiks pētījumus trīs 2011. gada Latvijas stipendijas „Sievietēm zinātnē” saņēmējas. Katra no viņām šogad saņems stipendiju 4000 latu apmērā pētījumu veikšanai Latvijā. Dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošo pētnieču pieteikumus vērtēja žūrija Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā. Stipendijas Goda Patronese ir bijusī Latvijas prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Šogad L`OREAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (UNESCO LNK) un LZA stipendiju „Sievietēm zinātnē” piešķirs jau septīto gadu, un Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā LORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm zinātnē” („For Women In Science”) ietvaros izveidota šāda nacionāla mēroga stipendija zinātnieču atbalstam.

Starptautiskajai programmai „Sievietēm zinātnē” ir trīs daļas. Par izcilu veikumu zinātnē tiek piešķirtas L`ORÉAL – UNESCO prēmijas „Sievietēm zinātnē”. Šo prestižo atzinību ik gadu saņem piecas izcilas zinātnieces – pa vienai no katra pasaules reģiona. Divas prēmijas „Sievietēm zinātnē” saņēmējas – Elizabete Blekbērna no ASV un Ada Jonata no Izraēlas – 2009. gadā kļuva arī par Nobela prēmijas laureātēm.

Savukārt talantīgu jauno pētnieču atbalstam ir izveidotas divu veidu stipendijas. Ik gadu tiek piešķirtas 15 UNESCO – L`ORÉAL starptautiskās stipendijas ”Sievietēm zinātnē”, bet aptuveni 40 valstīs, tostarp Latvijā – arī nacionālās stipendijas „Sievietēm zinātnē”. 13 gados šī programma kļuvusi par ievērojamu un atzītu starptautiskajā zinātnieku sabiedrībā, un kopumā ar stipendijām „Sievietēm zinātnē” starptautiskā un atsevišķu valstu mērogā atbalstītas jau 1019 pētnieces.

UNESCO LNK un L`ORÉAL aicina arī Latvijas dzīvības zinātņu doktorantes vecumā līdz 35 gadiem pieteikties starptautiskajam 2012. gada stipendiju konkursam. Šī stipendija paredzēta mācībām un pētījumu veikšanai ārpus savas mītnes zemes un tiks piešķirta 15 jaunām zinātniecēm no visas pasaules. Pieteikums iesniedzams līdz 2011. gada 17. jūnijam UNESCO LNK Pils laukumā 4-206, Rīgā. Pieteikuma anketa, kritēriji un pievienojamie dokumenti, kā arī kontaktinformācija uzziņām atrodama UNESCO LNK mājas lapā internetā.

Papildinformācija plašsaziņas līdzekļiem:
Estere Braķe, stipendiju programmas koordinatore
Tālr.: 29122790; e-pasts: estere@latnet.lv