EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
16.02.11.

Par godu Starptautiskajai dzimtās valodas dienai Jelgavā būs pasākumu cikls


Dobele, 11.febr., LETA. Atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, Jelgavā notiks pasākumu cikls, lai rosinātu diskusiju par valodas lielo lomu ikviena cilvēka dzīvē, sākot no mazotnes līdz sirmam vecumam, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldes organizētajā ciklā, kas veltīts Dzimtās valodas dienai, būs trīs pasākumi "Mana šūpuļdziesma", kas tiek gatavoti pirmsskolas vecuma bērniem latviešu, krievu un poļu valodās.

Pasākumos piedalīsies piecgadnieki no vairākām Jelgavas pirmskolas izglītības iestādēm un skolām, kurās ir pirmsskolas sagatavošanas grupas. Bērni ne tikai klausīsies stāstījumu par valodas lomu dzīvē un piedalīsies rotaļās, bet arī sniegs savu sagatavoto priekšnesumu saistībā ar pasākumu tēmu "šūpuļdziesma".

Pasākumi latviešu, krievu un poļu valodā Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē notiks no 24.februāra līdz 26.februārim.

Pēc UNESCO iniciatīvas katru gadu 21.februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas lomai un vietai valodu daudzveidībā, kā arī sekmēt dzimtās valodas lietojumu un vairot apziņu, ka tā ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai. Šogad par Dzimtās valodas dienas tēmu izvirzītas "šūpuļdziesmas".


Agnese Leiburga LETA

11.02.2011

Copyright © LETA