EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.04.08.

Notiks seminārs Latvijas genoma izpētes projekta sabiedriskie aspekti


Trešdien, 16. aprīlī plkst. 10:00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19, Rīgā notiks informatīvs seminārs „Latvijas genoma izpētes projekta sabiedriskie aspekti”.

Seminārā tiks prezentēts Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra un LU Bioloģijas fakultātes Bioētikas un biodrošības centra veiktais un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) atbalstītais pētījums, kā arī diskutēti aktuāli jautājumi genoma izpētes un bioētikas nozarē.

Seminārā piedalīties aicināts ikviens interesents, kā arī masu mediju pārstāvji.

Pēc semināra kopsavilkuma plkst. 13:00 žurnālistiem būs iespēja uzdot jautājumus un tikties ar klātesošajiem speciālistiem un ekspertiem individuāli.

Pētījumā „Latvijas genoma izpētes projekta sabiedriskie aspekti” apzināts Latvijas iedzīvotāju genoma datu bāzes esošo un potenciālo donoru viedoklis par līdzdalības iespējām projektā par Latvijas genoma izpēti. Tā ietvaros tika aptaujāti un intervēti projekta dalībnieki, kā arī to pacientu interešu grupas, kuru diagnostiku un ārstēšanu genoma projekta rezultāti varētu ietekmēt vistiešāk. Papildus veikta arī tiesiskās vides un biopolitikas analīze.

Seminārā „Latvijas genoma izpētes projekta sabiedriskie aspekti” uzmanība tiks veltīta šādiem tematiem:
- Cilvēka genoma izpēte Latvijā un sabiedrība – pašreizējā situācija un perspektīvas
- Latvijas sabiedrības izpratne par genoma pētniecību – veiksmes faktori un problēmas
- Genoma projekta tiesiskie risinājumi
- Genoma projekts un sabiedrība – Igaunijas pētnieku pieredze zinātnes komunikācijas jomā
- Genoma pētījumi un medicīna

Ar lasījumiem par minētajiem tematiem uzstāsies Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks, Genoma centra vadītājs Dr. biol. Jānis Kloviņš, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Bioētikas un biodrošības centra vadītāja Dr. phil. Aivita Putniņa, SIA „Medicīnas Tiesību institūts” direktore, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Bioētikas un biodrošības centra pētniece, MD, JD Solvita Olsena, Latvijas Universitāte, Juridiskās fakultātes lektore Dr. Jur. Kristīne Dupate, Igaunijas Biobankas vadītājs, Prof. MD, PhD Andres Metspalu, LU Medicīnas fakultātes asociētais profesors, VAS Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Terapijas klīnikas vadītājs Dr. med. Valdis Pīrāgs.

Noslēgumā notiks diskusija „Genoma projekta kopsakarības un ieguvumi”.

Papildinformācija:
Inga Pučure
UNESCO LNK Zinātnes, jaunatnes un Asociēto skolu projekta sektora vadītāja
Tālrunis:67325109
E-pasts: inga@unesco.lv

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv