EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.10.11.

Notiks salidojums „UNESCO un Es” UNESCO LNK darbā iesaistītajiem brīvprātīgajiem

14. oktobrī Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) plkst. 14:00 UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) rīko salidojumu „UNESCO un Es”, aicinot uz tikšanos visus tos, kuri reiz darbojušies UNESCO projektos, jaunatnes programmās, palīdzējuši pasākumu organizēšanā un piedalījušies UNESCO LNK darbā.

Salidojums notiks UNESCO nedēļas ietvaros, ko no šā gada 10. līdz 14. oktobrim UNESCO LNK rīko un koordinē, atzīmējot 20. gadadienu kopš Latvija pievienojās UNESCO. 
 
Tikšanās ar devīzi „UNESCO un Es” iecerēta kā atkaltikšanās tiem, kuri reiz darbojušies vai joprojām darbojas UNESCO LNK un UNESCO projektos Latvijā. Tā būs lieliska iespēja pēc ilgāka laika atkal satikties un kavēties atmiņās, kā arī dalīties pieredzē un pārdomās par darbošanos UNESCO LNK. Runājot par konkrētiem projektiem, kuros īpaša nozīme ir bijusi gan jauniešu grupu, gan individuālo brīvprātīgo iesaistei, ir vērts minēt tādas UNESCO iniciatīvas, kā 2001. gada Hanzas dienu Rīgā Jaunatnes programmas organizēšana, projekta „Jaunatnes skola” darbība, jauniešu iesaiste 2005. gada starptautiskā foruma „Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un pārmantošana: jaunatnes, izglītība un attīstība” organizēšanā un norisē. Tāpat būtu jāizceļ tie daudzie brīvprātīgie un praktikanti, kuri ar savu pienesumu ir pilnveidojuši UNESCO programmu īstenošanu Latvijā. Kavējoties atmiņās, salidojuma laikā ir plānots runāt par to, kā šodien, atskatoties uz aizvadītājiem divdesmit gadiem, UNESCO darbībā iesaistītie vērtē UNESCO LNK aktivitātes, iniciatīvas Latvijā un jauniešu līdzdalību, UNESCO darba atbalstītāju un brīvprātīgo ieguldījumu. Pasākuma neformālās sarunas kalpos arī kā idejas jauniem projektiem un iespējām jauniešu un UNESCO darba atbalstītāju līdzdalībai UNESCO LNK darbā un aktivitātēs. 
 
„Šo divdesmit gadu garumā, kopš Latvija ir UNESCO dalībvalsts, UNESCO LNK ir attīstījusi plašu UNESCO atbalstītāju loku Latvijā. Esam gandarīti, ka, pateicoties pašu brīvprātīgo atsaucībai,  mums ir izdevies kopā pulcēt tik daudz interesantu un zinošu cilvēku un īstenot interesantas un unikālas iniciatīvas Latvijā. Esmu pārliecināta, ka daudziem šī pieredze, darbojoties UNESCO LNK, ir bijusi arī nozīmīgs pavērsiens tālākā darbā un izaugsmē. Gadiem ejot, protams, ir mainījušies cilvēki, kuri bijuši iesaistīti UNESCO LNK aktivitātēs, taču viņu ieguldījums ir paliekošs, un tāpēc mēs, ka, atzīmējot šogad divdesmito gadadienu kopš Latvija pievienojās UNESCO, pateikties viņiem par viņu iesaistīšanos ir īpaši svarīgi,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa. 
 
Pasākums ir atvērts ikvienam, kurš reiz darbojies praksē vai kā brīvprātīgais UNESCO LNK. Dalību iepriekš lūdzam pieteikt UNESCO LNK programmu asistentei Evijai Maļkevičai programmas@unesco.lv vai caur Facebook.
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv
 
Sekojiet UNESCO LNK jaunumiem arī Twitter.comDraugiem.lv un Facebook.com!