EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.09.07.

Notiks preses konference par staprtautisko konferenci "Tilts Kuldīgai - tilts uz pasauli"Kuldīgas pilsētas dome, Kultūras ministrija un Latvijas institūts aicina uz starptautiskai konferencei "Tilts Kuldīgai – tilts uz pasauli" veltītu preses konferenci pirmdien, 10.septembrī, plkst. 12.00 Kultūras ministrijas zālē (Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 11 A).


Preses konferencē piedalīsies kultūras ministre Helēna Demakova, Kuldīgas domes priekšsēdētājs Edgars Zalāns, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš un SEB Dzīvības apdrošināšanas viceprezidents Arnolds Čulkstēns.


Preses konferencē mediji tiks informēti par gaidāmās starptautiskās konferences mērķiem, programmu un atbalstītājiem, kā arī par Kuldīgas domes centieniem iekļaut "Kuldīgas vecpilsētu Ventas senlejā" UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.


Konferenci "Tilts Kuldīgai – tilts uz pasauli" 11.septembrī atklās kultūras ministre Helēna Demakova, pilsētu apmeklēs ārvalstu vēstnieki, savukārt Rātslaukumā tiks atklāta plāksne ar vēstījumu par to, ka "Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā" iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas Pagaidu sarakstā. 12., 13. un 14. septembrī ar priekšlasījumiem, kas veltīti vecpilsētas attīstībai kultūras mantojuma, dabas un vides, mārketinga un iedzīvotāju informēšanas un līdzdalības jomā, uzstāsies UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretārs Rolands Ozols, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš, Kuldīgas velvju tilta restaurācijas projekta autors, Rīgas Tehniskās universitātes profesors Ainārs Paeglītis, arhitekte Zaiga Gaile, Kuldīgas domes pilsētplānošanas nodaļas vadītāja/arhitekte Jana Jākobsone, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, kā arī vecpilsētu arhitekti, kultūrvēsturiskā mantojuma un vides speciālisti un pilsētu mārketinga eksperti no Anglijas, Spānijas, Igaunijas, Zviedrijas, Horvātijas un Nīderlandes. Konference plānota kā četru dienu pasākums ar lektoru prezentācijām, darba grupu diskusijām un kultūras programmu vakariem. Konferences programmu skatīt www.unesco.kuldiga.lv.


Iekļūšana UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā būs būtisks solis Kuldīgas un arī visas Latvijas iedzīvotāju izpratnes veidošanā, par šīs pilsētas unikālajām vērtībām un nepieciešamību pret tām izturēties ar attiecīgu uzmanību (Kuldīgas pilsētas vēsturisko centru, Ventas senlejas dabas kompleksu ar masīvo velvju tiltu un Ventas rumbu, senajiem māla kārniņu jumtiem un dažādām autentiskām detaļām – liecībām par laiku no 13. līdz 19. gadsimtam). Tāpat atrašanās UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā veicinās Kuldīgas starptautisko atpazīstamību.


Kuldīga pēc Rīgas ir otrā pilsēta Latvijā, kas varētu tikt iekļauta šajā nozīmīgajā sarakstā.


Informācijai:

Ilze Dambīte-Damberga

Kuldīgas domes sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.2-6180383, 33-50100

e-pasts: ilze.dambite@kuldiga.lv


Inese Loce

Latvijas institūts

Ārējo sakaru nodaļas vadītāja

Tel.: 7503666; 29994708

inese.loce@li.lv


Kristīne Zvirbule

KM Sabiedrisko attiecību speciāliste