EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
29.05.15.

Notiks Bērnu grāmatu nedēļa

Pirmo reizi uzsākot Bērnu grāmatu nedēļu Latvijā, piedāvājam jautru startu vasaras lasīšanas programmām. Jaunās tradīcijas sākums ir 1.jūnijs, kas pazīstams kā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un vasaras brīvdienu sākums. Svētkus rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Grāmatnieku ģilde, Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, Latvijas Bibliotekāru biedrība, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību.  
 
Bērnu grāmatu nedēļa tiek rīkota visā pasaulē, daudzās valstīs. Amerikas Savienotajās valstīs šīs tradīcijas vēsture iesniedzas jau devītajā gadu desmitā, daudzās Eiropas valstīs lasīšanas veicināšanai un bērnu grāmatām veltītas kampaņas tiek rīkotas vairāk kā 50 gadus. 
 
Pasākumu programma ar krāšņu notikumu sāksies pirmdien 1.jūnijā Vērmanes dārzā Rīgā. Sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību un Tallink īpaši atzīmēsim 70. dzimšanas dienu vienai no spilgtākajām Astridas Lindgrēnes grāmatu varonēm - Pepijai Garzeķei. https://presentingsweden.si.se/material-by-theme/literature/products/celebrate-pippi-longstockings-70th-anniversary/
 
Iespēja laimēt 4 biļetes uz Stokholmu un grāmatizdevēju sarūpētas balvas noteikti iedvesmos bērnus piedalīties Pepiju parādē. Plaša grāmatu apgādu programma paredzēta katrā no izdevniecību stendiem Vērmanes dārzā.   
 
Īpašā preses konferencē “Ar Pepijas spēku uzsākam pirmās Bērnu grāmatu nedēļas pasākumus Latvijā” piedalīsies Zviedrijas vēstnieks Henriks Landerholms, lai iepazīstinātu ar Ziemeļu kaimiņu bērnu grāmatu veiksmes stāstu, kas ir nozīmīga valsts eksportprece. Zviedru bērnu kultūrpolitika balstās uz iesaistīšanos, radošumu un vienlīdzību.  Bērnu grāmatu draugi – Baiba Moļņika no UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Vija Kilbloka (Zvaigzne ABC), Renāte Punka (Jāņa Rozes apgāds), Juris Visockis (Jumava) un lielākās lasīšanas veicināšanas programmas Latvijā vadītāja Silvija Tretjakova iepazīstinās ar jaunām iniciatīvām lasītprieka izplatībā. Tiks dots starts “Bērnu un jauniešu žūrijai 2015”. Šogad kolekcijā ir 28 grāmatas no 10 izdevniecībām. Lai bērnu grāmatu klāsts būtu daudzveidīgs un kvalitatīvs, katrai izdevniecībai ir sava radošā recepte. Par jaunumiem uzzināsiet no visinformētākajiem profesionāļiem.  
 
Arī publiskās bibliotēkas un grāmatnīcas Latvijā rīkos kopīgus skaļās lasīšanas, stāstniecības un citas radošas aktivitātes bērniem visas nedēļas garumā. Ar programmu varat iepazīties www.lnb.lv 
 
Pasākumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, izdevniecības un Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā.  
 
Informāciju sagatavoja: 
Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
silvija.tretjakova@lnb.lv
29492456 
 
Lejuplādējamie dokumenti: