EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.08.08.

Noslēgusies UNESCO ģenerāldirektora biroja izpilddirektores vizīte Latvijā


No šā gada 11. līdz 13. jūlijam Latvijā viesojās UNESCO ģenerāldirektora biroja izpilddirektore Elizabete Longvorta (Elisabeth Longworth). Diemžēl šajā pašā laikā plānotā UNESCO ģenerāldirektora Koičiro Macuras (Koïchiro Matsuura) vizīte Latvijā personīgu iemeslu dēļ tika atcelta.

Tā kā Elizabete Longvorta ir cieši saistīta ar UNESCO Komunikācijas un informācijas sektora aktivitātēm, arī Latvijā viņa pievērsās ar šīm UNESCO kompetences jomām saistītiem jautājumiem. UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidents Andris Vilks, ģenerālsekretārs Rolands Ozols un UNESCO LNK Komunikācijas un informācijas programmas padomes pārstāvji iepazīstināja viņu ar Latvijas aktualitātēm komunikācijas un informācijas nozarēs. UNESCO ģenerāldirektora biroja izpilddirektore tikās ar īpašu uzdevumu ministri elektroniskās pārvaldes lietās Signi Bāliņu, izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi, Latvijas Universitātes rektoru Mārci Auziņu, Saeimas Izglītības, kultūras, un zinātnes komitejas priekšsēdētāju Jāni Strazdiņu un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju Andi Cini.

Elizabete Longvorta piedalījās Folkloras dienas pasākumos Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā un apmeklēja XIV Deju svētku lieluzvedumu „Izdejot laiku”, kā arī XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku noslēguma koncertu „Latvija – saules zeme”.

Kā zināms, Baltijas valstu dziesmu un deju svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā. Turklāt Latvija ir starptautiski atzīta par vienu no līdervalstīm nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas jomā. Mūsu valsts bija arī viena no pirmajām, kas pievienojās UNESCO Konvencijai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, kas stājusies spēkā 2006. gada 20. aprīlī.

„Elizabete Longvorta bija gandarīta par iespēju tuvāk iepazīties ar Latvijas aktivitātēm UNESCO programmās, kā arī izteica neviltotu sajūsmu par mūsu Dziesmu un Deju svētku tradīciju, norādot, ka vienīgais, ar ko kaut nedaudz viņa spēj salīdzināt redzēto, ir Olimpisko spēļu atklāšana, bet šis salīdzinājums neatklāj to svētku dalībnieku lepnumu un dziedāt un dejot prieku, kas piedalās šīs nozīmīgās tradīcijas saglabāšanā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretārs Rolands Ozols.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv