EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
02.04.09.

Noslēgusies Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītā konkursa III kārta


Sestdien, 4. aprīlī plkst. 12:00 Latvijas Dabas muzejā notiks Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītā konkursa „Cielavas gudrības” trešā spēle „Gaisā” un apbalvošana.

Šīs spēles tēma: gaisa valdnieki – dzīvnieki. Dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par dažādiem lidotājiem un planētājiem – putniem, kukaiņiem, kā arī abiniekiem, rāpuļiem, zivīm un Latvijas sikspārņiem. Būs arī papildus jautājumi par augu sēkliņām un zvaigznājiem.

Trešajā kārtā piedalīsies desmit 5. – 6. klašu skolēni, kuri pareizi bija atbildējuši uz atlases jautājumiem:
1. Kitija Asmusa no Bukaišu pamatskolas 5. klases
2. Inga Vanaga no Bukaišu pamatskola no 6. klases
3. Jēkabs Reinis Timms no Mežinieku pamatskolas 6. klases
4. Atis Jenerts no Lādezera pamatskolas 6. klases
5. Beatrise Āboltiņa no Lādezera pamatskolas 6. klases
6. Sendija Ezerkalne no Bebru pamatskolas 5. klases
7. Elvita Bistere no Bebru pamatskolas 5. klases
8. Ilze Jurjāne no Žīguru pamatskolas 5. klases
9. Māra Rudzāte no Līvānu 1. vidusskolas 5. klases
10. Viesturs Baltiņš no Viļakas pamatskolas 6. klases

Konkursa otrās kārtas „Ūdenī” apbalvošana notika šā gada 7. februārī.

Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītu konkursu „Cielavas gudrības” 5. un 6. klašu skolēniem rīko Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (LNK). Tā mērķis ir veicināt bērnu interesi par dzīvo dabu, kas ir mums visiem tepat līdzās. Konkurss „Cielavas gudrības” norit trijās kārtās Latvijas Dabas muzeja telpās, un tā tematika ir Latvijas un pasaules fauna. Konkursa finālspēle notiks brīvā dabā un būs veltīta tematam par Latvijas faunu un floru.

Pavisam kopā tiek apbalvoti 10 bērni katrā pusfinālspēlē un 9 bērni finālspēlē. Konkursa dalībnieki piedalās arī bezmaksas ekskursijās pa Latvijas Dabas muzeju.

2008. gads pēc UNESCO un Starptautiskās Ģeoloģijas zinātņu apvienības (International Union of Geological Sciences (IUGS)) iniciatīvas tika pasludināts par Starptautisko Planētas Zeme gadu. Tam veltīto pasākumu uzdevums visā pasaulē bija veicināt svarīga mērķa sasniegšanu, un tas ir – ilgtspējīga planētas attīstība, sekmējot zemes resursu plānveidīgu izmantošanu un precīzāk paredzot un savlaicīgi novēršot riskus, kas apdraud mūsu planētas iedzīvotājus. 2008. gada moto ir: ”Zemes zinātnes – sabiedrības labā”.

Papildinformācija:
http://www.dabasmuzejs.gov.lv