EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
09.02.09.

Noslēgusies Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītā konkursa II kārta


Sestdien, 7. februārī Latvijas Dabas muzejā notika Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītā konkursa „Cielavas gudrības” otrā spēle „Ūdenī” un apbalvošana.

Tajā piedalījās desmit 5. – 6. klašu skolēni, kuri pareizi bija atbildējuši uz atlases jautājumiem: Ausma Cīrulniece no Rankas pamatskolas 6. klases, Māra Rudzāte no Līvānu 1. vidusskolas 5. klases, Elvita Bistere no Bebru pamatskolas 5. klases, Lāsma Kursīte no Līvānu 1. vidusskolas 6. klases, Liene Karabauska no Krotes Ata Kronvalda pamatskolas 6. klases, Māris Bazulis no Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5. klases, Rihards Pričins no Rīgas 31. vidusskolas 5. klases, Sendija Ezerkalne no Bebru pamatskolas 5. klases, Dāvis Tīsons no Popes pamatskolas 6. klases un Ernests Pužulis no Žīguru pamatskolas 6. klases.

Konkursa pirmās kārtas „Uz zemes” apbalvošana notika šā gada 6. decembrī. Savukārt trešās kārtas atlases jautājumi „Latvijas un pasaules putni” publicēti Latvijas Dabas muzeja mājas lapā: http://www.dabasmuzejs.gov.lv/notikumi/2007lsp/cielava/

Starptautiskajam Planētas Zeme gadam veltītu konkursu „Cielavas gudrības” 5. un 6. klašu skolēniem rīko Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (LNK). Tā mērķis ir veicināt bērnu interesi par dzīvo dabu, kas ir mums visiem tepat līdzās. Konkurss „Cielavas gudrības” norit trijās kārtās Latvijas Dabas muzeja telpās, un tā tematika ir Latvijas un pasaules fauna. Konkursa finālspēle notiks brīvā dabā un būs veltīta tematam par Latvijas faunu un floru.

Pavisam kopā tiek apbalvoti 10 bērni katrā pusfinālspēlē un 9 bērni finālspēlē. Konkursa dalībnieki piedalās arī bezmaksas ekskursijās pa Latvijas Dabas muzeju.

2008. gads pēc UNESCO un Starptautiskās Ģeoloģijas zinātņu apvienības (International Union of Geological Sciences (IUGS)) iniciatīvas tika pasludināts par Starptautisko Planētas Zeme gadu. Tam veltīto pasākumu uzdevums visā pasaulē bija veicināt svarīga mērķa sasniegšanu, un tas ir – ilgtspējīga planētas attīstība, sekmējot zemes resursu plānveidīgu izmantošanu un precīzāk paredzot un savlaicīgi novēršot riskus, kas apdraud mūsu planētas iedzīvotājus. 2008. gada moto ir: ”Zemes zinātnes – sabiedrības labā”.


Papildinformācija:
http://www.dabasmuzejs.gov.lv/notikumi/