EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.11.08.

Noslēdzies UNESCO LNK atbalstītais mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”


Ir noslēdzies 8. Starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras” un apbalvoti tā uzvarētāji. Viņu darbu izstāde vēl līdz 20. decembrim būs apskatāma Līvu akvaparkā, Jūrmalā.

Baltijas jūras piekrastes skolu konkursam tika iesniegti ap 3 000 mākslas darbu. Konkursā bija pārstāvētas 170 skolas gandrīz no visiem Latvijas rajoniem, kā arī no Lietuvas. Darbi pārstāvēja daudzas mākslas nozares – glezniecību, grafiku, datorgrafiku, lietišķo mākslu (keramika, metāls, tekstils, zīda apgleznošana, papīra plastika) u.c.

Jau astoto gadu Jūrmalas mākslas skola organizē šo konkursu, šogad – sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Swedbank, SEB Banku, Līvu akvaparku, Jūrmalas pilsētas izglītības pārvaldi, StoraEnso un Jūrmalas mākslas skolu.

Šī projekta mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par ekoloģiju, jūras daudzveidību un bagātību, interesi un mīlestību par dzimto vietu, nacionālo kultūru daudzveidīgumu un skaistumu, censties izteikt to vizuāli plastiskajā mākslā.

Konkursam 2008. gadā piešķirta arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) patronāža.

„Konkurss – izstāde „Es dzīvoju pie jūras” veicina izpratni ne tikai par nacionālās identitātes simboliku, bet ļauj pievērsties arī mūsdienu laikmetā tik aktuālajām ekoloģijas problēmām. Jūras un ar to saistīto tēmu vizuāla realizācija ļauj bērniem un jauniešiem, kā arī konkursā norisē iesaistītajiem pieaugušajiem, pievērsties ekoloģijas jautājumiem, kuru akcentēšana iekļauta UNESCO LNK zinātnes programmas prioritātēs,” teikts UNESCO LNK atzinumā par patronāžas piešķiršanu šim projektam.

Konkursa rezultāti


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv