EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
05.12.13.

Noslēdzies skolēnu interaktīvo zīmējumu konkurss “Darini kalendāru 2014”

Autore: Mērija Ķēniņa, Zvejniekciema vidusskola, 12 gadi

No kopumā 238 konkursam “Darini kalendāru 2014” pieteiktajiem darbiem izraudzīti 14 ar interaktīvo tāfeli darinātie zīmējumi, kurus izdos īpašā kalendārā un atklātnītēs, kas tiks izplatītas kā Rīgas pilsētu reprezentējošs dāvinājums.

Konkursu rīko izglītības uzņēmums LIELVĀRDS, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un uzņēmums LIELVĀRDS IT. Šogad to atbalsta arī nodibinājums RĪGA 2014 un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. 2014. gada kalendārs tiks veltīts Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai, tāpēc šī gada konkursa ietvaros skolēni bija aicināti darināt zīmējumus par tēmu “Mana Rīga”.

Žūrijas komisija izlēmusi kalendārā iekļaut 13 darbus:
• janvārī – Annijas Tamanes (12 gadi, Vecumnieku vidusskola) “Staro Rīga, staro opera!”,
• februārī – Alīnas Stoleres (9 gadi, Valmieras Viestura vidusskola) “Baltā ziema Rīgā”,
• martā – Megijas Zariņas (13 gadi, Jaunsilavas pamatskola) “Daugavmalā”,
• aprīlī – Valijas Bitenbinderes (16 gadi, Kokneses internātpamatskola– attīstības centrs) “Pulvertornis”,
• maijā – Lauras Markovskas (9 gadi, Jaunsilavas pamatskola) “Brīvības piemineklis ābeļziedos”,
• jūnijā – Anastasijas Mihejevas (8 gadi Mārupes pamatskola) “Rīgas parki – jautri parki”,
• jūlijā – Samantas Egneres (14 gadi, Rūjienas vidusskola) “Rīga dimd!”,
• augustā – Marijas Ķēniņas (12 gadi, Zvejniekciema vidusskola) “Gaismas pils”,
• septembrī – Beatrises Silavas (9 gadi, Jaunsilavas pamatskola) “Skats uz Rīgas Centrāltirgu”,
• oktobrī – Anetes Brokānes (11 gadi, Rīgas 25. vidusskola) “Trīs brāļi”,
• novembrī – Renātes Dadzes (10 gadi, Lībagu sākumskola) “Skaisti dziedi lakstīgala Rīgas torņa galiņā”,
• decembrī – Agneses Krūmiņas (18 gadi,Talsu Valsts ģimnāzija) “Sveicam Tevi - Rīga!”.

Kalendāra vāku rotās interneta balsojuma uzvarētāja konkursa vietnē www.darini.lv – Zvejniekciema vidusskolas skolnieka Laura Leiča (12 gadi) zīmējums “Vanšu tilts”. Savukārt konkursa organizatoru Jaunā gada sveicienu ilustrēs Zvejniekciema vidusskolas skolnieces Lauras Jermcānes (12 gadi) darbs “Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu”.

“Rīgas vēsturiskais centrs ir unikāla kultūras vērtība, kurai līdzīgas nav nekur citur pasaulē, tieši tādēļ tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma saraktā. Konkursa ietvaros mēs aicinām ikvienu paskatīties uz Rīgu plašāk, atrodot savas īpašās vietas vecpilsētā, jūgendstila mežģinēs un koka arhitektūras siluetos. Vienlaikus ir būtiski iedziļināties Rīgas stāstā, pētot rastus, stāstus un notikumus, kas veido pilsētas vēsturi. Visbeidzot ir nepieciešams apvienot pilsētas dziļumu un plašumu ar tehnoloģiju palīdzību, radot pašiem savus stāstus,” saka UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika.

“Viens no būtiskākajiem 21.gadsimta izglītības elementiem ir skolēnu radošo izpausmju veicināšana. Tāpēc jau otro gadu rosinām skolēnus saistošā veidā izzināt kādu no mūsu kultūrvēsturiskā mantojuma būtiskajām tēmām un savu izziņas materiālu īstenot košos zīmējumos, ko apkopojam kalendārā. Izsakam pateicību visiem dalībniekiem par atsaucību un esam gandarīti, ka kopā mums izdevies radīt skaistu pavadoni nākamajam – 2014. gadam!” stāsta izglītības uzņēmuma LIELVĀRDS valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts.

2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, nokļūstot visas pasaules uzmanības centrā. Rīgas vēsturiskais centrs jau 16 gadus ir UNESCO Pasaules mantojuma saraksta objekts. Tāpēc konkurss ir iespēja izzināt, kā skolu jaunieši var parādīt, cik, viņuprāt, Rīga ir īpaša un skaista pilsēta, kā katrs no viņiem to redz un var pasniegt.

Interaktīvo zīmējumu konkursā savus darbus pieteica skolēni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, pārstāvot 41 izglītības iestādi no visas Latvijas. Iesniegtos zīmējumus vērtēja žūrija: UNESCO LNK ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika, izglītības uzņēmuma LIELVĀRDS valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, nodibinājuma RĪGA 2014 mārketinga un mediju attiecību vadītāja Anete Rijniece, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja komunikācijas darba nodaļas vadītājs Juris Alksnis un gleznotāja Ilze Avotiņa.

Informācija par konkursu “Darini kalendāru”: www.darini.lv

Papildu informācija:
Ieva  Švarca
Kultūras sektora vadītāja
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija
Pils laukums 4-206, Rīga, LV-1050
Tel.: +371 67325 109