EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
13.02.13.

Noskaidrotas labākās vidusskolas komandas RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensībās

Pēc veiksmīgas pirmās atlases kārtas pārvarēšanas, 14 vidusskolēnu komandām no visas Latvijas tika dota iespēja piedalīties RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensību nākamajā atlases kārtā - situācijas analīzes risināšanā.Skolēniem bija jāatrod iespējami efektīvākais risinājums, lai novērstu ceļa posmu applūšanu.

Tiesības piedalīties RTU BEST Inženieru Sacensībās un mēroties spēkiem ar studentiem ieguvušas:
Situācijas analīzes kategorijā - komanda "Bultskrūve" no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.
Konstruēšanas kategorijā - komanda " Trust me i'm an engineer" no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas. Rīgas Klasiskā ģimnāzija aktīvi darbojas UNESCO Asociēto skolu projektā, īstenojot mantojuma izglītības programmu, kā arī piedalās starptautiskā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) projektā „Mācīšanās nākotnei” („Learning for the Future”), kura pamatideja ir integrēt un veicināt prasmīgu un atbildīgu IKT izmantošanu mācību procesos.

RTU BEST Inženieru sacensībām ir piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža.

EBEC Riga jeb RTU BEST Inženieru sacensības ir veltītas tehnisko zinātņu studentu prasmju un teorētisko zināšanu izmantošanai praksē. Uzvarētājiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas Baltijas Inženieru sacensībās jeb European BEST Engineering Competition Baltic Sanktpēterburgā (Krievijā), kuru uzvarētāji savukārt dodas tālāk uz EBEC finālu, kas norisināsies 2013. gada vasarā Varšavā, Polijā.

Sacensību dalībnieku mērķauditorija ir RTU bakalauranti un maģistranti. Sacensībās piedalās 150 atlasi izturējuši RTU studenti un astoņi atlasi izturējuši vidusskolēni, kuri sacenšas divās kategorijās – konstruēšanā un situācijas analīzē. Abu kategoriju uzdevumi tiek izstrādāti sadarbībā ar vadošajiem tehnisko jomu nozares uzņēmumiem Latvijā.