EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.09.07.

No Latvijas starptautiskajai UNESCO – L’OREAL stipendijai izvirzīta Līga KovaļčukaUNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) starptautiskajai UNESCO – L’OREAL stipendijai jaunajām zinātniecēm dzīvības zinātnēs izvirzījusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes doktoranti, veterinārārsti Līgu Kovaļčuku. Viņa stipendijai pieteikusi savu pētījumu „Acs funkcionālā stāvokļa izmaiņas narkozes līdzekļu ietekmē suņiem”, kura mērķis ir izpētīt acs funkcionālo stāvokli suņiem lokālo midriatisko līdzekļu, premedikācijas un narkozes līdzekļu ietekmē saistībā ar dzīvnieku šķirni un vecumu. Šis ir pirmais šāds zinātniskais pētījums veterinārajā oftalmoloģijā Latvijā.

Starptautiskajām UNESCO – L’OREAL stipendijām, kas tiks piešķirtas jaunajām zinātniecēm dzīvības zinātnēs 2008. gadā (UNESCO - LOREAL Co-sponsored Fellowships for Young Women in Life Sciences - 2008), varēja pieteikties līdz šā gada 10. septembrim UNESCO LNK.

Stipendija paredzēta 15 jaunām un talantīgām zinātniecēm no visas pasaules, kuras darbojas dzīvības zinātņu jomā. Stipendijai var kandidēt sievietes vecumā līdz 35 gadiem ar doktora grādu dzīvības zinātņu jomā vai doktorantes, kuras pašlaik gatavojas aizstāvēt disertāciju dzīvības zinātņu jomā, ieskaitot bioloģiju, bioķīmiju, biotehnoloģijas, lauksaimniecību, medicīnu, farmāciju un psiholoģiju.

Katra stipendija tiek piešķirta 40 000 USD apmērā, un projekta izpildes laiks ir divi gadi. Lemjot par stipendiju piešķiršanu, īpaši tiek vērtēta pētījuma oriģinalitāte un kvalitāte. Atbalstīti tiek labi strukturēti darbi, kas demonstrē inovatīvu un kreatīvu pieeju un sniedz būtisku ieguldījumu dzīvības zinātnēs.

Starptautiskās žūrijas lēmums par kandidātēm, kuras nominētas stipendijas saņemšanai, būs zināms šā gada beigās.

Papildinformācija:
Inga Pučure
UNESCO LNK Zinātnes, jaunatnes un Asociēto skolu projekta sektora vadītāja
Tālrunis: 67325109
E-pasts: inga@unesco.lv

Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv