EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.11.09.

Nākamnedēļ sāksies Baltijas un Kaukāza valstu sadarbības projekts mākslā


Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju (LNK) uzsākusi Baltijas un Kaukāzu valstu sadarbības projektu „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” („Signs of Identity / Signs of Diversity”).


No šā gada 23. līdz 27. novembrim LMA aulā norisināsies radošā darbnīca, kurā piedalīsies 17 mākslas studenti un 12 pasniedzēji no septiņu valstu mākslas akadēmijām:

- Latvija – Jānis Dukāts, Velta Ķešāne, Evija Ķirsone, Ieva Veita, Svens Kuzmins un pasniedzēji – Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Vineta Groza, Līga Skariņa, Kristians Brekte un Aivars Sprūdžs;
- Lietuva – Laura Ajutyte, Linas Jusionis un pasniedzēja Ieva Skauronė;
- Igaunija – Pirjo Kongo, Jaröna Ilo un pasniedzējs Urmas Puhkan;
- Gruzija – Sopio Kiknavelidze, David Kvantaliani un pasniedzējs Giorgi Bughadze;
- Azerbaidžāna – Sharifov Matin, Abbasov Fakhri un pasniedzējs Avetik Avetisyan;
- Armēnija – Martin Harutyunyan, Sofia Galustyan un pasniedzējs Bagman Mamedov;
- Francija – Tamim Sabri, Taline Zabounian un pasniedzējs Fabrice Vannier.


Piecu dienu radošajā darbnīcā mākslinieki kopīgi veidos mozaīkas ar nosaukumu „Signs of Identity / Signs of Diversity”, tādejādi stiprinot jaunrades nozīmi starpkultūru dialoga veidošanā. Projekta uzdevums ir starpkultūru dialoga veicināšana ar dalībnieku kopīgu māksliniecisku aktivitāšu un diskusiju palīdzību. Radošās darbnīcas laikā tiks veicināta kultūru daudzveidības loma un nozīme gan starp Kaukāza valstīm, gan Baltijas un Kaukāza valstīm, kā arī ar kultūras lielvalsti Franciju.


No 23. līdz 27. novembrim radošās darbnīcas ietvaros projekta dalībniekiem paredzētas dažādas aktivitātes – mozaīku veidošana, iepazīšanās ar Latvijas mākslu un kultūru, lekcija par starpkultūru dialogu, diskusija par kultūras daudzveidību u.c.

Jebkuram interesentam būs iespēja iepazīties ar māksliniekiem un viņu darbu, piedaloties atklātajā mozaīku veidošanas darbnīcā, kā arī projekta darbu izstādes atklāšanā 27. novembrī LMA aulā.


Interesenti laipni aicināti piedalīties projekta „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” pasākumos:


23.11. – 26.11. 10:00 – 13:00; 14:00 – 16:00 radošās darbnīcas mozaīkā;
27. novembrī 17:00 projekta izstādes atklāšana LMA aulā;
28.11. – 03.12. 11:00 – 17:00 projekta izstāde.


Projekts „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” tiek organizēts UNESCO Kaukāza projekta ietvaros. To atbalsta UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Francijas Kultūras centrs, „Dirty Deal Cafe”, hostelis „House”, viesnīca „Krišjānis & Ģertrūde”, AS „Siera nams”, TVNET un SIA „LIDO”, SIA „BILZE”.


Projekta kuratore:
Elīna Ģibiete – LMA Ārlietu un Izstāžu daļas vadītāja
telefons 00 371 26396046
e-pasts: elina.gibiete@lma.lv
www.lma.lv