EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.05.10.

Muzeju naktī notiks pasākumi arī UNESCO galvenajā mītnē Parīzē


Šogad arī UNESCO iesaistīsies Muzeju nakts akcijā, un 15. maijā tās galvenā mītne Parīzē šī pasākuma dēļ būs atvērta plašākai sabiedrībai un pieejama apskatei ikvienam līdz pat plkst. 1:00 naktī. Apmeklētājiem apskatāma būs gan UNESCO galvenā mītne, gan bagātīgā mākslas darbu kolekcija, kā arī izstādes, kas eksponētas par godu Starptautiskajam daudzveidības festivālam, tostarp arī Latvijā tapusī izstāde „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes”.


UNESCO galvenajā mītnē Parīzē izstādīti 600 dažādu dižu mākslinieku darbi - Pikaso, Miro, Arps, Matta, Kalders, Džakometi, Mūrs, Soto u.c.


Eiropas Muzeju nakts kopš 2009. gada notiek ar UNESCO vispasaules patronāžu. Savukārt pati Muzeju nakts starptautiski daudzās valstīs vienlaikus tiek atzīmēta pēc UNESCO dibinātās Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) iniciatīvas.


Muzeju nakts akcija piedāvā iespēju iedzīvotājiem Eiropā un pasaulē baudīt kultūru visā tās daudzveidībā, un šogad UNESCO tā ir būtisks notikums, jo pēc organizācijas iniciatīvas 2010. gads ir pasludināts par Starptautisko kultūru tuvināšanās gadu.


Starptautiskais daudzveidības festivāls Parīzē norisināsies no 17. līdz 27. maijam. Izstāde „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes”, kas tā ietvaros jau kopš 15. maija eksponēta UNESCO galvenajā mītnē, tapa Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) īstenotā Baltijas un Kaukāzu valstu sadarbības projekta „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes” („Signs of Identity/Signs of Diversity”) ietvaros, kad pērnā gada novembrī LMA aulā norisinājās radošā darbnīca, kurā piedalījās 17 mākslas studenti un 12 pasniedzēji no septiņu valstu mākslas akadēmijām. Piecas dienas mākslinieki kopīgi veidoja mozaīkas ar nosaukumu „Signs of Identity/Signs of Diversity”, tādejādi stiprinot jaunrades nozīmi starpkultūru dialoga veidošanā.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv