EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
03.09.15.

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" - jau šonedēļ

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, naktī no 5.septembra uz 6.septembri. Šajā naktī vairāk kā 50 vietas Rīgā apdzīvos laikmetīgās mākslas un kultūras pārstāvji no Latvijas, Francijas, Austrijas, Vācijas, Lielbritānijas un citām valstīm. Vienas nakts laikā Rīgas iedzīvotāji un viesi ir aicināti negulēt, bet doties uz pilsētas laukumiem, ielām, pagalmiem, izstāžu zālēm, skolām, kafejnīcām, lai iepazītu un baudītu mūsdienu kultūras dzīves aktualitātes.

"Baltā nakts", kas jau ir kļuvusi par neatņemamu un gaidītu Rīgas kultūras dzīves notikumu, šogad norisināsies jau desmito reizi. Par foruma programmas vadmotīvu šogad izvēlēta Gaismas tēma, tā atbalstot ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) izsludināto "Gaismas un gaismas tehnoloģiju gada" ideju. Šī gada forumam apstiprināti 53 projekti, kurus īstenos vietējie mākslas un kultūras dzīves organizatori, kā arī sadarbības partneri un mākslinieki no ārvalstīm.

2015. gada "Baltā nakts" piedāvā īpaši spilgtu starptautisko programmu. Rīgā būs apskatāma visu laiku plašākā Francijas laikmetīgās mākslas izstāde, kāda mūsu valstī ir bijusi. 78 mākslas darbus īpaši Rīgai, izstādei "Kramplauzis" sagatavojusi Starptautiskās Francijas mākslas izplatīšanas asociācijas ADIAF ("Association pour la diffusion internationale de l’art Francais"). Rīgā viesosies arī Vācijas ielu leļļu teātris "Dundu" ar milzu gaismas lellēm, kas veidos pilsētvides performances Vecrīgā. Bet Pārdaugavā, Zundas sādžas svētkos, uzstāsies Austrijas teātra un mūzikas apvienība "United Intimacy". Starptautiski mākslinieki, DJ/VJ un mūziķi tiks pārstāvēti arī vairāk kā 10 citos "Baltās nakts" pasākumos.

"Baltā nakts" šogad koncentrēsies jau ierastās vietās - Vecrīgā, Rīgas centrā, Spīķeru apkaimē, Miera ielas rajonā un Andrejsalā. Šogad īpaši aktīvas būs iepriekš neierastas vietas - Pārdaugava (Mūkusala, Torņakalns un Āgenskalns), kā arī Sarkandaugava. "Baltā nakts" šogad atklās kultūrai un mākslai jaunas (no jauna apgūtas) norises vietas - Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku un Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centru "Torņakalns", Latvijas Nacionālās bibliotēkas bijušo centrālo ēku, Aldara Alus muzeju, Centrāltirgus Sakņu paviljonu un Rīgas Starptautisko autoostu.
Plašāka informācija par mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2015" programmu un norisēm pieejama tīmekļa vietnēs www.baltanakts.lv un www.facebook.com/Baltanakts. Visi mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" pasākumi ir bezmaksas un pieejami ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim.

"Baltā nakts" ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas - Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. "Baltās nakts" stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas. Rīgā forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas dome sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot daudzus Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Forumā aktīvi līdzdarbojas arī pilsētas kafejnīcas, galerijas, grāmatnīcas, klubi un citas iestādes.

Papildu informācija:
Linda Vītola-Barānova
linda@jazz-com.com
+371 29633 631
www.baltanakts.lv
www.facebook.com/Baltanakts
www.twitter.com/BaltaNakts
www.instagram.com/balta_nakts