EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.08.09.

Latviju oficiālā vizītē apmeklēs Starptautiskās arhīvu padomes prezidents Īans Vilsons


No šā gada 30. augusta līdz 2. septembrim Latvijā viesosies Starptautiskās arhīvu padomes (International Council of Archives) prezidents Īans Vilsons (Ian Wilson).

Starptautiskā arhīvu padome ir UNESCO asociēta starptautiska organizācija, dibināta 1948. gadā ar mērķi veicināt pasaules arhivārā mantojuma saglabāšanu un izpēti un arhīvu attīstību. Īans Vilsons, bijušais Kanādas Apvienotās Bibliotēku un arhīvu institūcijas direktors, ievēlēts par šīs organizācijas prezidentu laikam no 2008. līdz 2010. gadam. Viņš par savu prioritāti izvirzījis dažādu atmiņu institūciju sadarbības veicināšanu, kā arī dažādu jaunāko tehnoloģiju izmantošanu arhīvu darbā, īpaši pievēršoties digitalizācijas un faktiskās arhīvu dokumentu saglabāšanas jautājumiem.

31. augustā Īans Vilsons vadīs semināru „Arhīvi un citas atmiņu institūcijas”. Viņš uzstāsies ar priekšlasījumu par bibliotēku un arhīvu sadarbības iespējām un modeļiem atmiņu institūciju lomas veicināšanā. Semināra ietvaros notiks arī paneļdiskusija „Arhīvi kā aktīvas kultūras mantojuma institūcijas”. Tajā piedalīsies Īans Vilsons, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirektors Valdis Štāls, Latvijas Arhīvu biedrības pārstāvji, kā arī speciālisti no Lietuvas un Igaunijas arhīviem.

Seminārs angļu valodā notiks LR Ārlietu ministrijā, Kr. Valdemāra ielā 3, Rīgā no plkst. 11:00. Iepriekš piesakoties pie semināra organizatoriem, seminārā aicināts piedalīties ikviens interesents, kā arī mediju pārstāvji.

1. septembrī Īans Vilsons tiksies arī ar LR kultūras ministru Intu Dālderi, LR Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Jāni Strazdiņu, lai pārrunātu atmiņu institūciju lomu sabiedrības kolektīvās atmiņas un kultūras mantojuma saglabāšanā Latvijā gan no likumdošanas, gan sabiedrības interešu, gan pārvaldības viedokļa.

Starptautiskās Arhīvu padomes prezidenta Īana Vilsona vizīti Latvijā organizē UNESCO LNK, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Valsts arhīvu ģenerāldirektorāts un LR Kultūras ministrija sadarbībā ar LR Ārlietu ministiju.

Semināra programma angļu valodā

Lai pieteiktos semināra apmeklējumam, aicinām sazināties ar semināra organizatoriem līdz 28. augusta plkst. 12 pa epastu dagnija@unesco.lv.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv