EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
20.01.09.

Latvijas zinātniecēm tiks piešķirta stipendija ”Sievietēm Zinātnē”

22. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijā tiks parakstīts sadarbības protokols par 2009.gada L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Sadarbības protokolu parakstīs Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Juris Ekmanis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un L`ORÉAL Baltic jaunais ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia).

Šogad ir Latvijas stipendijas „Sievietēm Zinātnē” jubilejas gads – L`ORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas „Sievietēm Zinātnē” (For Women In Science) ietvaros tā Latvijā tiks piešķirta jau piekto reizi. Piecos gados ir palielinājies pieteikumu skaits, paplašinājies zinātnieču loks, kuras var uz šo stipendiju pretendēt, kā arī no Ls 2500 uz Ls 4000 audzis tās apmērs. Varam ar pārliecību teikt, ka stipendija „Sievietēm Zinātnē” ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas zinātnes dzīvē, veicinot arī plašākā sabiedrībā apziņu un izpratni par zinātnes nozīmīgumu valsts attīstībā. 2005. gadā iedibinātās stipendijas Goda Patronese ir bijusī Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga.

Stipendijas „Sievietēm Zinātnē” mērķis ir atbalstīt dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces. Tā tiek piešķirta pētījumiem un zinātniskajam darbam tepat Latvijā. “Sievietēm Zinātnē” ir nevis balva par pagātnē paveikto, bet uz nākotni vērsts atbalsts jauniem, perspektīviem pētījumiem un atklājumiem.

Uz stipendiju var pretendēt gan zinātņu doktores, gan jaunās zinātnieces: tā tiks piešķirta divām doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī vienai zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem, lai finansiāli atbalstītu viņas iecerēto zinātnisko pētījumu veikšanu. Pieteikumus izvērtēs LZA nozīmēti eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti piedalīties līguma parakstīšanas pasākumā, kas notiks 22. janvārī, pulksten 12:30 LZA Augstceltnē Akadēmijas laukumā 1, Senāta zālē, 2.stāvā.

Papildinformācija: Estere Braķe, tālrunis: 29 122 790, e-pasts: estere@latnet.lv