EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.04.10.

Latvijas skolēni simulācijā izspēlēs Latvijas neatkarības atjaunošanu

 Svētdien, 2. maijā plkst. 10:00 Saeimas Sarkanajā zālē (Jēkaba ielā 11, Rīgā) Latvijas neatkarības atjaunošanai veltīta skolēnu konkursa – semināra „Es un Brīvība” ietvaros notiks simulācijas spēle „Latvijas neatkarības atjaunošana”.


Tajā 45 vidusskolēni vairākos posmos izspēlēs Latvijas neatkarības atjaunošanas procesu no 1980. gadiem līdz 1990. gada LPSR Augstākās Padomes (AP) vēlēšanām un deklarācijai Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.


Uzsākot simulācijas spēli, dalībnieki saņems katrs savas lomas aprakstu un atbilstoši tam iepazīsies viens ar otru, kā arī atklās savu attieksmi pret pārbūves politiku. Otrajā posmā skolēni darbosies grupās pēc piederības kādai no tā laika sabiedriskajām un politiskajām organizācijām. Balstoties uz vēstures avotiem, katra grupa sagatavos savu nostāju pret tā laika aktualitātēm un Latvijas neatkarības atjaunošanu. Pēc improvizētām AP vēlēšanām ievēlētie deputāti, izmantojot vēsturiskos materiālus, gatavos 4. maija sēdes runas, bet neievēlētie pārstāvji veidos plakātus savu deputātu atbalstam. Spēles noslēgumā tiks atskaņots audioieraksts no balsu skaitīšanas, kā arī demonstrētas fotogrāfijas un video no deputātu sagaidīšanas pēc sēdes.


Plkst. 15:15 simulācijas spēles dalībniekus uzrunās Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze.


Seminārs „Es un Brīvība” ar tāda paša nosaukuma konkursa finālistu dalību norisinās jau no 30. aprīļa, un tā ietvaros notiek gan akadēmiskas lekcijas, gan neformālas tikšanās ar aculieciniekiem, gan aktīva iejušanās vēsturisko notikumu dalībnieku lomās.

 

10 labākie semināra dalībnieki 2010. gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu (EP) Briselē. Šo balvu uzvarētājiem piedāvā EP deputātes – Eiropas tautas partiju grupas deputāte prof. Inese Vaidere un Sandra Kalniete.

 

4. maijā plkst. 12:00 tiks apbalvoti arī sākumskolas radošo darbu konkursa uzvarētāji un atklāta skolēnu darbu izstāde „Es un brīvība” Latvijas Okupācijas muzeja skatlogā. Konkursam kopumā tika iesniegti 84 darbi.

 

Projekta „Es un Brīvība” mērķis ir veicināt jauniešu interesi, zināšanas un spēju patstāvīgi spriest par Latvijas valstiskuma veidošanu un atjaunošanu, kā arī veidot personīgu attieksmi pret savu valsti. „Es un Brīvība” ietvaros 41 Latvijas skolā tika organizētas arī nodarbības par valsts neatkarības atjaunošanu (tās apmeklējuši 1992 skolēni), zīmējumu konkursi pamatskolēniem un radošo darbu konkursi sākumskolas skolēniem.

 

Vairāk informācijas par projektu:

http://www.omip.lv/es-un-briviba

 

Projektu „Es un Brīvība” īsteno Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un 4. maija Deklarācijas klubu. Tas tapis kā skolu projekta „Baltijas Ceļš un skolas: dzīvā piemiņā” un jauniešu projekta „Atpakaļ nākotnes dēļ” turpinājums.

 

Papildinformācija:

Danute Dūra

Latvijas Okupācijas muzeja

Izglītības programmas vadītāja

Tālr.: 29184594, 67211030

E-pasts: danute@omf.lv

 


Informāciju sagatavoja:

Liene Krīvena

UNESCO LNK konsultante

Tālrunis: 29109268

E-pasts: liene@tels.lv