EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
08.01.13.

Latvijas mediji aicināti izvirzīt kandidātus UNESCO Preses brīvības balvai 2013

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina medijus, profesionālās un nevalstiskās organizācijas, kas darbojas žurnālistikas nozarē vai jautājumos par vārda brīvību, izvirzīt kandidātus 2013. gada UNESCO Pasaules preses brīvības balvai.

Nominācijas UNESCO Preses brīvības balvai iesniedzamas līdz 2013. gada 15. februārim, aizpildot pieteikuma veidlapu un nosūtot uz e-pastu s.coudray@unesco.org. Pieteikuma forma un vairāk informācijas var iegūt šeit. UNESCO LNK piedāvā konsultācijas pieteikumu sagatavošanā.

Šo balvu pilnā tās nosaukumā dēvē par UNESCO/Guillermo Cano Preses brīvības balvu, jo tā dibināta par godu 1986. gadā nogalinātajam Kolumbijas laikraksta „El Espectador” redaktoram Giljermo Kano Isazam, kurš bija aktīvs Kolumbijas narkobaronu kritizētājs.

Ik gadu UNESCO Preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonijā 3. maijā – Pasaules preses brīvības dienā – tās laureāts tiek apbalvots ar naudas balvu 25 000 ASV dolāru apmērā.

2012. gadā godalgu saņēma Eunula Fatulajevs, bijušais neatkarīgā krievu valodā iznākošā laikraksta „Realny Azerbaijan” un azeru valodā iznākošā laikraksta „Gundalik Azarbaycan” galvenais redaktors. Viņš ir sīvs vārda brīvības aizstāvis un par savu rīcību četrus gadus pavadījis cietumā.

UNESCO ir vienīgā Apvienoto Nāciju aģentūra ar mandātu vārda un preses brīvības aizstāvībā, un šīs balvas mērķis ir godināt tās personas, organizācijas vai institūcijas, kas devušas vērā ņemamu ieguldījumu, aizstāvot vai veicinot preses brīvību jebkur pasaulē, īpaši, ja tas saistīts ar risku brīvībai, veselībai, dzīvībai vai citiem nopietniem apdraudējumiem. UNESCO Pasaules preses brīvības balva ir starptautiska atzinība tiem, kuri izrādījuši rūpes par vārda un informācijas brīvību.

Konsultācijām:
UNESCO LNK
Tālr.: 67325109
E-pasts: office@unesco.lv