EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
26.05.10.

Latvijas bibliotēkas aktīvi iesaistās akcijā „Pasaule t@vā bibliotēkā”


Dalību akcijā „Pasaule t@vā bibliotēkā” ir pieteikušas 30 Latvijas bibliotēkas, kas organizē dažādus radošus vakarus, lai izzinātu gan citas valstis, gan arī tur mītošo rakstnieku darbus, tādējādi veicinot grāmatu lasīšanu un interesi un vēlmi izzināt dažādas valstis un kultūras.


Piemēram, Preiļu novada Aizkalnes bibliotēka skolēnus aicināja uz informatīvu pēcpusdienu „Ceļo ar garšu – atklāj Taizemi no virtuves puses”, kurā tika iepazītas garšvielas, kas nākušas no Dienvidaustrumu Āzijas, kā arī dažādi stāsti par šo reģionu. Ļaudonas vidusskolas bibliotēkā tika lasīti stāsti par Islandi, skolēni tika iepazīstināti ar slaveno dziedātāju Bjorku un Sigur Ros daiļradi. Balvu centrālā bibliotēka pētīja Japānu, rīkojot izstādi, diskusiju un neklātienes ceļojumu uz Japānu internetā. Bauskas centrālajā bibliotēkā Eiropas nedēļā maija sākumā tika izspēlēta spēle „45 minūtes apkārt Eiropai”, un, tā kā maijs ir pasludināts par Gruzijas mēnesi, no 5. līdz 31. maijam tur notiek izstāde „Gruzija – saules, kalnu un viesmīlības zeme”. Lazdonas pagasta bibliotēkā tika atzīmēta slavenā dāņu pasaku rakstnieka Hansa Kristiana Andersena jubileja. Pilsrundāles bibliotēkā notika dažādu tautu, īpaši armēņu, ebreju un krievu anekdošu vakars. Tika aizvadīti un joprojām notiek vēl un vēl dažādi interesanti pasākumi arī citviet Latvijā.


Savukārt ikvienu Latvijas skolēnu UNESCO LNK aicina lasīt grāmatas – stāstus, leģendas, pasakas – par kādu pašam vismazāk zināmu zemi un dalīties savās pārdomās par izlasīto, sūtot tās esejas, domraksta vai stāsta veidā uz info@stastulaiks.lv. Visi darbi tiks publicēti UNESCO LNK izveidotajā stāstu lapā. Katru mēnesi projekta „Draugu stāsti” bērni vērtēs šos darbus, izvēloties sešus labākos, kuri akcijas noslēgumā saņems balvas.


UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK), Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības organizētā akcija „Pasaule t@vā bibliotēkā” tika atklāta UNESCO Starptautiskās nedēļas „Izglītība visiem” laikā 29. aprīlī, un tā ilgs līdz 8. septembrim – Starptautiskajai rakstpratības dienai.


Ar šo akciju Latvija iesaistās globālajā bibliotēku kampaņā „@your library”, kuras mērķis ir apzināties un izcelt bibliotēkas vērtību mūsdienu sabiedrībā, apgūt tās piedāvātos resursus un neierobežotās iespējas.


2010. gads pēc UNESCO iniciatīvas pasludināts par Starptautisko kultūru tuvināšanās gadu, uzsverot, ka, līdzīgi kā dabas bagātības slēpjas tās dažādībā, arī kultūru krāšņums un vērtības atklājas, tikai spējot iedziļināties tajā un saprast visā to daudzveidībā.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālr. + 371 29109268
E-pasts: liene@tels.lv