EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
12.08.06.

Latvijā viesosies UNESCO Pasaules mantojuma centra vadītājs

Lai tiktos ar UNESCO pārstāvjiem Latvijā, Kultūras ministrijas un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) pārstāvjiem, kā arī apmeklētu nozīmīgus kultūras pieminekļus, Latvijā pirmdien un otrdien viesosies UNESCO Pasaules mantojuma centra direktors Frančesko Bandarīns (Francesco Bandarine).


Pirmdien, ierodoties Latvijā, Bandarīns vispirms dosies uz Rundāles pili, kur viņam paredzēta tikšanās ar pils saimnieku Imantu Lancmani un VKPAI direktoru Juri Dambi.

Savukārt pirmdienas vakarā viņam paredzētas kopīgas vakariņas ar kultūras ministri Helēnu Demakovu, kurās piedalīsies arī Latvijas vēstnieks Francijā Rolands Lappuķe un UNESCO Nacionālās komisijas ģenerālsekretārs Rolands Ozols.

Otrdien UNESCO amatpersona tiksies ar VKPAI arhitektu Pēteri Blūmu, kas arī ir viens no Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības un attīstības plāna autoriem. Blūms pēc tam Bandarīnu izvadās ekskursijā pa pilsētas vēsturisko centru, stāstot arī par tā saglabāšanas galvenajām problēmām.

Pusdienlaikā UNESCO pārstāvis dosies uz tikšanos Kultūras ministrijā, savukārt pēcpusdienā viņš piedalīsies diskusijā par UNESCO Pasaules mantojuma centra nozīmi pilsētu vēsturisko centru saglabāšanā un attīstībā.


Pirms diskusijas viņam paredzēta arī tikšanās ar Rīgas mēru Aivaru Aksenoku.
Bandarīns Latvijā uzturēsies līdz otrdienas vakaram.

Lejupielādējiet Frančesko Bandarīna autobiogrāfiju