EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.12.10.

Latvijā viesosies UNESCO Baškortostānas Nacionālās komitejas delegācija


16. un 17. decembrī Latvijā viesosies UNESCO Baškortostānas Republikas Nacionālās komitejas 15 speciālistu delegācija, lai iepazītu mūsu valsts kultūru daudzveidību, dalītos informācijā par veiksmīgiem Baškortostānā īstenotiem kultūras saglabāšanas un pārmantošanas projektiem un smeltos Latvijas speciālistu pieredzi.


„Latvijas pieredze un paveiktais daudzās UNESCO mandāta jomās tiek atzinīgi novērtēta jau labu laiku, un mūsu viedokli un idejas ņem vērā un izmanto gan UNESCO, sagatavojot jaunas programmas un rekomendācijas, gan arī citas dalībvalstis, īstenojot dažādus projektus. Latvija UNESCO ir novērtēta kā intelektuāla donorvalsts un kā tāda, kas spēj dot ieguldījumu organizācijas un tās dalībvalstu nacionālo komisiju darbā un programmu attīstībā. Arī Baškortostānas kolēģu vizīte Latvijā ir tam apliecinājums un mums ļoti patīkams notikums,” stāsta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.


Ceturtdien, 16. decembrī Baškortostānas delegācija tiksies ar baškīru tautas apvienību „Latvijas baškīru kurultajs” un Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, Merķeļa ielā 13 Baškortostānas Republikas valsts filharmonijas mākslinieki sniegs dažādus kultūras priekšnesumus, lai iepazīstinātu ar savu valsti. Pasākuma apmeklētājiem būs atvērta fotoizstāde par Baškortostānas zemi, un koncertā būs iespēja baudīt baškīru dejas un dziesmas, kas tiks izpildītas nacionālajos tērpos baškīru tautas instrumentu mūzikas pavadībā. Uz koncertu plkst. 19:00 aicināts ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis, ieeja – bezmaksas.


Piektdien, 17. decembrī Baškortostānas delegācija apmeklēs UNESCO Asociētā skolu projekta dalībskolu Bērnu un jauniešu vides izglītības centru „Rīgas Dabaszinību skola” un tiksies ar UNESCO LNK pārstāvjiem, lai pārrunātu dažādu kultūras programmu īstenošanu, dalītos pieredzē un vienotos par turpmāko sadarbību.


17. decembra pēcpusdienā Baškortostānas delegācijai paredzēta tikšanās arī ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāju Eiženiju Aldermani un ekskursija pa Vecrīgu.


UNESCO Baškortostānas Nacionālās komisijas speciālistu vizīte Latvijā notiek tās īstenotā starptautiskā projekta „Baltijas dialogs – Salavata Julajeva pēdās” ietvaros. Šobrīd – no 13. līdz 15. decembrim delegācija uzturas Tallinā, Igaunijā, savukārt no 18. līdz 21. decembrim tā viesosies Viļņā, Lietuvā.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv