EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
10.08.10.

Latvijā viesojas globālo pārmaiņu jomas eksperts no UNESCO


No 9. līdz 11. augustam Rīgā viesojas UNESCO Ūdeņu zinātnes departamenta, Hidroloģisko procesu un klimata sekcijas vadītājs prof. Zigfrīds Demuts (Siegfried Demuth), kurš šeit ieradies, lai piedalītos XXVI Ziemeļvalstu hidrologu konferencē „Hidroloģija: no pētījumiem līdz ūdens resursu apsaimniekošanai”.


Prof. Zigfrīds Demuts vakar, 9. augustā atklāja starptautisko hidrologu konferenci, taču šodien, 10. augustā, līdztekus dalībai konferencē, viņš tiksies ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) paplašināto Zinātnes programmu padomi un iepazīsies ar informāciju par UNESCO Starptautiskās hidroloģijas programmas darbību Latvijā; Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta aktivitātēm un sasniegto ūdens resursu apsaimniekošanā; UNESCO katedras Piekrastes ilgtspējīgai attīstībai darbību Latvijas Universitātē; Latvijas klimata mainības projekciju izmantošanu hidroloģijas modelēšanā; kā arī Nacionālo valsts pētījumu programmu „Klimata pārmaiņas un ūdeņi” un rezultātiem, hidroloģisko izglītību un tās nepieciešamību Latvijā un Baltijas valstīs. UNESCO eksperts savukārt informēs padomi par UNESCO hidroloģisko procesu un klimata programmām un aktualitātēm, kā arī vīziju par to, kā Latvija varētu aktīvāk šajās programmās iesaistīties, kā arī rosinās diskusiju par Latvijas dalību UNESCO hidroloģisko procesu un klimata programmās.


11. augustā profesors Demuts tiksies ar Latvijas Republikas vides ministru Raimondu Vējoni un Vides ministrijas Vides aizsardzības departamenta speciālistiem, kā arī Klimata politikas un tehnoloģiju departamenta pārstāvjiem.


„Zigfrīda Demuta vizītes nolūks Latvijā ir veicināt mūsu valsts iesaisti UNESCO hidroloģijas un klimata pārmaiņu programmās un diskutēt par to, kādi varētu būt Latvijas ieguvumi no līdzdalības tajās. Viņš vēlas izvērtēt arī to, kādi ir iespējamie jautājumi un virzieni, kuros UNESCO varētu iesaistīties sadarbībā ar Latviju, un aktualizēt dažādu institūciju sadarbību hidroloģijas jautājumos un to kopīgu iesaisti UNESCO mērķu īstenošanā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa.


Konference „Hidroloģija: no pētījumiem līdz ūdens resursu apsaimniekošanai” („The XXVI Nordic Hydrological Conference „Hydrology: From research to water management”) no 9. līdz 11. augustam notiek Latvijas Universitātē, un to organizē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, kas pārstāv Ziemeļavalstu hidrologu asociāciju (Nordic Association for Hydrology), Latvijas Universitāte un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.


Plašāka informācija par konferenci – tās oficiālajā mājas lapā.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv