EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
06.09.10.

Latvijā tapusī izstāde turpina apceļot citas valstis


No 8. septembra līdz 1. oktobrim Viļņā, UNESCO Lietuvas Nacionālajā komisijā (Sv. Jono st. 11, LT-01123 Vilnius) būs apskatāma UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Mākslas akadēmijas kopprojekta izstāde – „Signs of Identity / Signs of Diversity” jeb „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes”.

Izstāde Viļņā ir turpinājums šī kopprojekta prezentācijai citās valstīs. Izstāde „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes” iepriekš bija apskatāma Parīzē, Eiropas Muzeju naktī, kas tika atzīmēta arī UNESCO galvenajā mītnē Kultūru daudzveidības festivāla ietvaros.

Mozaīkas, kas eksponētas izstādē, tapušas Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 2009. gada novembrī, kad kopā strādāja studenti un pasniedzēji no septiņām mākslas augstskolām: Jānis Dukāts, Evija Ķirsone, Ieva Veita, Svens Kuzmins un pasniedzēji – Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Vineta Groza, Līga Skariņa, Kristians Brekte un Aivars Sprūdžs no Latvijas Mākslas Akadēmijas; Laura Ajutyte, Linas Jusionis un pasniedzēja Ieva Skauronė no Viļņas Mākslas akadēmijas; Pirjo Kongo, Jaröna Ilo un pasniedzējs Urmas Puhkan no Igaunijas Mākslas akadēmijas; Sopio Kiknavelidze un pasniedzējs Giorgi Bughadze no Tiblisi Mākslas akadēmijas; Matin Sharifov, Fakhri Abbasov un pasniedzējs Baghman Mamedov no Azerbaidžānas Mākslas akdēmijas; Martin Harutyunyan, Sofia Galustyan un pasniedzējs Avetik Avetisyan no Evarānas Mākslas akadēmijas; Tamim Sabri, Taline Zabounian un pasniedzējs Fabrice Vannier no Parīzes Nacionālā Mākslas augstskolas.

Katram māksliniekiem piecās dienās bija jārada divas mozaīkas par tematu „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes”. 27 mākslinieki kopumā projektam radīja 54 mozaīkas.

Projekta mērķis ir veicināt gan visu iesaistīto valstu sadarbību, sekmēt starpkultūru dialoga veidošanu un radošās jaunrades lomu tajā. Bez pašas mozaīku veidošanas Rīgā notika arī diskusijas un semināri, kas veltīti kultūru daudzveidībai, tās izpratnei. Studenti un pasniedzēji dalījās viedokļos par to, kā viņi redz un izjūt kultūru daudzveidību un kā kopīgas mākslinieciskas aktivitātes maina priekšstatus. Projekta laikā tapa arī dokumentāla filma, kas iemūžināja pašu darba procesu, dalībnieku pārdomas un izjūtas. Filmas autore ir LMA Vizuālās komunikācijas apakšnozares studente Inese Vēriņa.


Papildinformācija:
Elīna Ģibiete
Projekta „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes” kuratore,
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
mob. tel.: +371 26396046
fakss: +371 67228963
e-pasts: elina.gibiete@lma.lv
www.lma.lv