EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
27.04.11.

Latvijā plaši atzīmēs Starptautisko dejas dienu


29. aprīlis kopš 1982. gada pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes (International Dance Council – CID) iniciatīvas tiek atzīmēts kā Starptautiskā dejas diena.


Šogad Latvijā Starptautisko dejas dienu dažādas organizācijas, deju kolektīvi, interešu grupas u.c. dejas nozares institūcijas un dejas cienītāji plaši atzīmēs ar koncertiem, priekšnesumiem, meistarklasēm un nodarbībām.


Tā, piemēram, jau 7. aprīlī Starptautiskās dejas padomes Rīgas sekcija, kas šajā UNESCO organizācijā uzņemta 2009. gadā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā „Nord Plus” projekta „Tradicionālās tautas dejas un mūzikas darbnīcas” ietvaros rīkoja Turku (Somija) mūzikas profesora Deivida Jokena (David Yoken) lekcijas par pētījumiem mūzikā un dejā, mākslas metožu pielietošanu sociālajā un jauniešu darbā. Lekcijas laikā studentiem un citiem interesentiem bija iespēja noskatīties arī dokumentālo filmu „Getting There„ (ASV) par amerikāņu horeogrāfu profesoru Billiju Siegenfeldu un viņa projektu „Jump Rhythm Jazz”.


Par godu Starptautiskajai dejas dienai Latvijā – 27. aprīlī plkst. 19:00 Jelgavas kultūras namā kopā ar tautas deju ansambli (TDA) „Lielupe”, 28. aprīlī plkst. 19:00 Rīgas kongresu namā kopā ar TDA „Dzintariņš” un 29. aprīlī plkst. 19:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā kopā ar TDA „Dancis” uzstāsies deju ansamblis no Kalugas „Kalužskij Suveņir”, kas Krievijā un daudzās citās valstīs, t.sk. Anglijā, Kanādā, Čehijā, plaši zināms ar savām tautas, laikmetīgās un estrādes deju programmām. Šie deju koncerti norisināsies starptautiskā projekta „Deja bez robežām" ietvaros, kura ideja „Kalužskij Suveņir” vadītājai Jeļenai Soboļevai radās 2010. gada jūlijā, kad viņa piedalījās Starptautiskās dejas padomes Rīgas sekcijas rīkotajā 26. Pasaules dejas izglītības kongresā. Vairāk informācijas par koncertiem: http://www.youtube.com/user/dachuxx1?feature=mhum.


Starptautiskā dejas padome ir 1972. gadā pēc UNESCO iniciatīvas dibināta starptautiska nevalstiska organizācija ar mērķi apvienot visu žanru, veidu un virzienu deju māksliniekus pasaulē. Tai ir pievienojusies arī Starptautiskās dejas padomes (International Dance Council – CID) Rīgas sekcija.


Informāciju sagatavoja:
Liene Krīvena
UNESCO LNK konsultante
Tālrunis: 29109268
E-pasts: liene@tels.lv