EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.08.08.

Latvija piedalās pasaules nozīmīgākā izglītības foruma sagatavošanā


Latvija turpina aktīvu līdzdalību viena no pasaules nozīmīgākā izglītības foruma – UNESCO 48.Starptautiskās izglītības konferences sesijas (Starptautiskā izglītības konference) „Iekļaujošā izglītība: ceļš nākotnei” – sagatavošanā.

Kā atzīmējušas augstas UNESCO amatpersonas, būtisku ieguldījumu šīs konferences rīkošanā deva arī šī gada februārī Rīgā ar panākumiem un starptautisko rezonansi notikusī UNESCO Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona konference „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”, ko kopā ar sadarbības partneriem rīkoja Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija. Rīgas konferences rezultāti tiek izmatoti gatavojoties Starptautiskajai izglītības konferencei.

Rīt, 16.jūlijā izglītības un zinātnes ministre, UNESCO Starptautiskā izglītības biroja (SIB) padomes locekle Tatjana Koķe piedalīsies SIB padomes sēdē Ženēvā (Šveice), kurā paredzēts pieņemt svarīgus lēmumus saistībā ar Starptautiskās izglītības konferences saturu, galvenajām diskusiju tēmām.

Latvijas līdzšinējo ieguldījumu Starptautiskās izglītības konferences saturiskajā sagatavošanā tikšanās laikā ar T.Koķi pagājušās nedēļas nogalē Rīgā atzinīgi novērtēja arī UNESCO ģenerāldirektora Koičiro Macuras biroja izpilddirektore Elizabete Longvorta. Tāpat viņa akcentēja mūsu valsts paveikto iekļaujošās izglītības pilnveidē nacionālajā līmenī.

Starptautiskā izglītības konference notiks šī gada 25.-28.novembrī Ženēvā. Sagaidāms, ka tā sniegs ieguldījumu vienā no mūsdienu pasaules izglītības aktualitātēm – iekļaujošajā izglītībā. Lai veicinātu ikvienam pieejamu izglītību, sekmētu mācīšanos mūža garumā un akcentētu skolotāju lomu, novembra konferencē paredzēts panākt vienošanās par nacionālo valstu lomas stiprināšanu iekļaujošās izglītības pilnveidē, atbilstošas politikas veidošanā un īstenošanā.

Starptautiskās izglītības konferences notiek kopš 1934.gada, šis notikums izglītības dzīvē ir salīdzināms ar Pasaules ekonomikas forumu Davosā un tajās tiek pieņemti ikvienai valstij un visai pasaulei nozīmīgi lēmumi izglītībā. Šīs konferences ir nozīmīgas starptautiskajam dialogam, jo tajās piedalās gan pasaules valstu izglītības ministri, gan pētnieki un izglītības praktiķi, gan starptautisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 7047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv
http://www.izm.gov.lv