EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
22.09.08.

Latvija Ņujorkā atbalstīja ANO Lasīt un rakstītprasmes Dekādes fonda izveidi


22.septembrī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, piedaloties starptautiskajā lasīt un rakstītprasmes veicināšanas simpozijā „Advancing Global Literacy: Building a Foundation for Freedom” Ņujorkā, pauda Latvijas atbalstu ANO Lasīt un rakstītprasmes Dekādes fonda izveidei („UN Literacy Decade Foundation”). Fonda mērķis ir veicināt un atbalstīt pasaules iedzīvotāju izglītotību, jo izglītība cilvēkam palīdz veidoties brīvam, bet brīvi un izglītoti cilvēki spēj veidot brīvu sabiedrību, kas balstās uz savstarpēju cieņu, daudzveidības atzīšanu un sadarbību visas sabiedrības labā.

T.Koķe ir viena no nedaudzajām pasaules valstu izglītības ministrēm, kura saņēma ASV Pirmās lēdijas un ANO Lasīt un rakstītprasmes Dekādes goda vēstnieces Loras Bušas uzaicinājumu piedalīties šajā simpozijā. Latviju tajā pārstāvēja arī Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere. Kopumā šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 80 valstu augsta līmeņa pārstāvji, izglītības eksperti un UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura.

Pēc simpozija dalībnieku aicinājuma, fonda vadību uzņēmās L.Buša un saskaņā ar simpozijā panākto vienošanos, viņa to vadīs līdz ANO Dekādes noslēgumam 2012.gadā. Savukārt ASV piešķīra fonda darbībai 2,5 miljonus ASV dolāru.

Simpozijs tika rīkots patlaban Ņujorkā notiekošās ANO Ģenerālās asamblejas 63.sesijas ietvaros un bija veltīts vienam no ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas – UNESCO – globālajiem darbības mērķiem – pasaules iedzīvotāju lasīt un rakstītprasmes veicināšanai.

Savukārt rīt, 23.septembrī ministre pēc Valsts prezidenta kundzes Lilitas Zatleres uzaicinājuma kopīgi ar viņu piedalīsies ANO ģenerālsekretāra kundzes Ban Sūn-Tek (Ban Soon-Taek) rīkotajā pieņemšanā par godu ANO Ģenerālās asamblejas 63.sesijai, kas notiks ANO ģenerālsekretāra rezidencē.

Pēc tam ministre T.Koķe dosies uz Kolumbijas Universitāti, kur pēc augstskolas ielūguma lasīs lekciju „Educational Reform in Latvia since the Collapse of the Soviet Union and Integration within the European Union”, kā arī – tiksies ar augstskola vadību, akadēmisko personālu un studentiem.


Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 67047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv, agnese.korbe@apollo.lv http://www.izm.gov.lv