EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
25.11.08.

Koķe apstiprināta par Starptautiskās izglītības konferences viceprezidenti


Šorīt, 25.novembrī Ženēvā notikušajā UNESCO Starptautiskā izglītības biroja (SIB) padomes sēdē izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe apstiprināta par pasaules izglītības dzīves nozīmīgākā un svarīgākā notikuma – Starptautiskās izglītības konferences 48.sesijas „Iekļaujošā izglītība: nākotnes ceļš” („Inclusive Education: the Way of the Future”) viceprezidenti. Starptautiskās izglītības konferences 48.sesija notiek no 25.-28.novembrim Ženēvā.

Ministre atzīst, ka tas ir īpašs gods un atzinība Latvijai un apliecinājums mūsu valsts paveiktajam iekļaujošajā izglītībā gan nacionālā līmenī, gan starptautiski, īpaši – UNESCO kontekstā. T.Koķe uzsver, ka šī konferences sesija veltīta vienai no mūsdienu izglītības aktualitātēm – iekļaujošajai izglītībai, tā sniegs būtisku ieguldījumu iekļaujošās izglītības un ar to saistīto jautājumu aktivizēšanai pasaulē.

Pēcpusdienā, atsaucoties UNESCO aicinājumam, T.Koķe konferencē uzstāsies ar runu „Iekļaujošā izglītība – standartizācija vs. individualizācija” („Inclusive education – standardization versus individualization”), pievēršoties iekļaujošās izglītības attīstībai un galvenajiem izaicinājumiem, kā arī – raksturojot Latvijas paveikto gan nacionālajā līmenī, gan starptautiski.

T.Koķe uzsver īpašo Latvijas ieguldījumu Ženēvas konferences sagatavošanā, jo Rīgā šā gada februārī veiksmīgi notika Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona sagatavošanās konference „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”. Rīgas konferencē panāktie rezultāti ir būtisks ieguldījums Ženēvas konferences sagatavošanā un sekmīgas norises nodrošināšanā.

Starptautiskā izglītības konference ir pasaules izglītības dzīves nozīmīgākais un svarīgākais notikums, kas regulāri pulcina plašu valsts un nevalstiskā sektora pārstāvniecību, un izglītības jomā šis notikums ir salīdzināms ar Pasaules ekonomikas forumu Davosā. Konferencē Ženēvā piedalīsies ap 1500 dalībnieku no aptuveni 150 valstīm. Konferenci atklās UNESCO ģenerāldirektors Koičiro Macura, bet šorīt par konferences prezidentu apstiprināts Jemenas izglītības ministrs Abdulsalam M. Al-Joufi.


Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālruņi: 2 9110062, 6 7047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv, agnese.korbe@apollo.lv
http://www.izm.gov.lv