EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.08.08.

Koķe aicina UNESCO aktualizēt izglītības jautājumu koordināciju Eiropas reģionā

Lai veicinātu efektīvu un koordinētu UNESCO darbību izglītības jautājumos Eiropas reģionā, izglītības un zinātnes ministre, UNESCO Starptautiskā izglītības biroja (Ženēva, Šveice) padomes locekle Tatjana Koķe uzskata, ka būtu atjaunojams UNESCO izglītības padomnieka Eiropas reģionā amats. Šādu pozīciju tikšanās laikā Rīgā ministre pauda arī UNESCO ģenerāldirektora Koičiro Macuras biroja izpilddirektorei Elizabetei Longvortai, aicinot apsvērt iespēju atjaunot minēto amatu.


E.Longvorta šo priekšlikumu vērtēja kā vērā ņemamu un akcentēja, ka tas ir skatāms kopējās UNESCO darbības un struktūras kontekstā. Nepieciešamību uzlabot izglītības jautājumu koordināciju UNESCO Eiropas reģionā jau iepriekš divpusējās sarunās ministre pārrunājusi arī ar UNESCO ģenerāldirektora vietnieku izglītības jautājumos Niku Burnetu.

Eiropas reģiona padomnieka pienākums bija koordinēt aktivitātes izglītības jomā, taču pašlaik UNESCO Sekretariātā nav amatpersonas, kas veiktu šos pienākumus. Padomnieka amats UNESCO izglītības sektora reorganizācijas rezultātā tika likvidēts pirms pāris gadiem.

Lai aktualizētu šo jautājumu arī nacionālā līmenī, ministre nosūtījusi vēstuli Ārlietu ministrijai, Latvijas vēstniecībām Francijā un UNESCO. „Ņemot vērā mūsu sadarbības līdzšinējo labo pieredzi, apvienojot Izglītības un zinātnes ministrijas, Ārlietu ministrijas, Latvijas vēstniecības Francijā un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas resursus, šī jautājuma risināšanā ir iespējams panākt pozitīvu rezultātu,” teikts ministres vēstulē.


Tāpat sarunā ar ministri, E.Longvorta atzinīgi novērtēja Latvijas kā Apvienoto Nāciju Organizācijas dalībvalsts ieguldījumu iekļaujošās izglītības pilnveidē gan nacionālā līmenī, gan starptautiski. Izpilddirektore īpaši akcentēja šī gada februārī Rīgā ar panākumiem notikušo UNESCO starptautisko Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona konferenci „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”. Tā bija veltīta vienai no izglītības aktualitātēm – iekļaujošajai izglītībai. Rīgas konferences rezultāti patlaban tiek izmatoti gatavojoties UNESCO 48.Starptautiskās izglītības konferences sesijai (Starptautiskā izglītības konference), kas 2008.gada novembrī notiks Ženēvā un izglītības jomā ir līdzvērtīgs notikums Pasaules ekonomikas forumam Davosā.


Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 7047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv
http://www.izm.gov.lv