EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
30.05.06.

Jūrmalā – jau tradicionālā vides mākslas akcija bērniem un jauniešiem


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sniegusi savu atbalstu Jūrmalas domes organizētajai vides mākslas akcijai – atbalstu sienas gelznojumam Turaidas ielā, Jūrmalā, kas tiks veltīts Dzintaru koncertzāles 70 gadu jubilejai.

Izsludinātajā ideju un skiču konkursā „Dzintaru koncertzālei 70” savus darbus iesniedza 112 bērni un jaunieši no dažādām Jūrmalas skolām. Žūrijas komisija, kurā UNESCO LNK pārstāv ģenerālsekretāra vietniece Līga Grāvīte, tikās 17. maijā, lai atlasītu labākos darbus, kuru autori savu ideju varēs realizēt vides mākslas akcijā un apgleznot kādu no Dzintaru koncertzāles mūra sienām. Plānots, ka vides mākslas akcija noritēs no 1. līdz 4. jūnijam, tās sākums 1. jūnijā plkst. 11:00.

Daloties iespaidos par iesniegtajiem darbiem, Līga Grāvīte: „Ārkārtīgi interesanti ir redzēt dažādās jauniešu asociācijas ar jēdzienu „Dzintaru koncertzāle” – bērniem tā asociējas ne tikai ar kultūrvēsturisko, bet arī un, šķiet, daudz vairāk ar nemateriālo mantojumu, ko ir iespējams baudīt koncertzāles telpās. Ir gandarījums redzēt, cik plaša un dažāda ir jēdziena „kultūras mantojums” izpratne un cik daiļrunīgi dalībnieki to spējuši ietērpt savos zīmējumos. Atzīmējams ir tas, ka Jūrmalas domes un mākslas skolas centienus pievērst jauniešu uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam atbalsta arī privātais sektors.”

Vides mākslas akciju jau ilggadēji atbalsta firma „Caparol”, kas dāvina sienas mākslinieciskai apdarei krāsas, kas atbilst visiem Eiropas Savienības jaunajiem normatīviem VOB. Bērnu māksliniecisko ieceru realizāciju nodrošinās toņos izteiksmīgas un dziļas pilntoņu krāsas. Uzņēmums ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi, būdams viens no inovatīvākajiem savā nozarē, vienmēr pievērsis lielu uzmanību ne tikai produktu kvalitātei, bet arī to ekoloģiskumam un piemērotībai cilvēkam. Caparol bija pirmais krāsu ražotājs, kurš uzsāka iekšdarbu krāsas ražot bez šķidinātājiem un emisijas, patreiz Caparol ir arī vienīgais kurš ražo šādas ārdarbu krāsas.

29. jūnijā žūrijas komisija atlasīja tos 15 darbus, kas tiks iemūžināti pastkartēs, kā arī 3 darbus, kurus izmantos, lai izveidotu vides plakātus. Vides plakāti būs SIA „Clear Channel Latvia” dāvana Jūrmalas pilsētai Dzintaru koncertzāles jubilejā - uzņēmums nodrošina plakātu izgatavošanu un izvietošanu uz speciāli sagatavotiem vides reklāmas stendiem.

Vides mākslas akcijas mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par Jūrmalas pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, apzināties laika rituma un pārmaiņu nozīmi pilsētas vaibstos un izpaust savas sajūtas, iespaidus par mūziku ar vizuālās mākslas palīdzību.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) jau otro gadu atbalsta Jūrmalas domes organizētās vides mākslas akcijas – pagājušogad tas bija vides mākslas akcija - projeks „Es redzu Sloku”, šogad - „Dzintaru koncertzālei 70”.