EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
24.03.09.

Jau desmito reizi Latvijā izsludināts starptautiskais fotokonkurss jauniešiem „Kultūras mantojums fotogrāfijās 2009”


Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Eiropas Padome aicina jauniešus vecumā līdz 21 gadam iemūžināt fotogrāfijās Latvijas kultūras mantojumu un no šī gada 25.marta līdz 20.aprīlim iesniegt vienu līdz četrus savus darbus starptautiskā fotokonkursa „Kultūras mantojums fotogrāfijās 2009” nacionālajai atlasei.

Latvijas nacionālās atlases dalībnieki aicināti savos darbos ietvert Latvijas kultūras mantojumu visā tā bagātībā – arhitektūras, arheoloģijas, vēstures un mākslas pieminekļi, kā arī kultūrvēsturiskās ainavas. Fotofiksācijā vienlīdz nozīmīga ir oriģinalitāte kultūrvēsturiskā objekta izvēlē, izpildījuma tehniskā meistarība un mākslinieciskā kvalitāte.

Iesūtītos darbus vērtēs profesionāla žūrija, kurā būs gan kultūras pieminekļu aizsardzības speciālisti, gan fotogrāfijas nozares pārstāvji. 50 mākslinieciski izteiksmīgākie un tehniski augstvērtīgākie fotokonkursa dalībnieku darbi tiks eksponēti fotoizstādē „Latvijas kultūras mantojums fotogrāfijās 2009”, kā arī pretendēs uz piedalīšanos Eiropas Padomes rīkotajā starptautiskajā fotokonkursa atlasē. Desmit labākie saņems pārsteiguma balvas no Latvijas muzejiem, kas sarūpētas sadarbībā ar Valsts Muzeju pārvaldi, kā arī iegūs tiesības piedalīties īpašā profesionālā nodarbībā par Latvijas kultūras mantojumu un fotogrāfijas mākslu. Savukārt, divu nacionālās atlases uzvarētāju darbi tiks iekļauti Eiropas Padomes rīkotā starptautiskā izstādē un publicēti kopīgā katalogā.

Eiropas Padomes starptautisko jauniešu fotokonkursu „Kultūras mantojums fotogrāfijās” Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija Latvijā rīko jau desmito gadu. Ar katru gadu dalībvalstu skaits konkursā pieaug. 2008.gada konkursā piedalījās jau 49 valstis, pārsniedzot Eiropas Savienības robežas. Starptautiskā fotokonkursa mērķis ir mudināt jauniešus apzināt lokālās kultūrvēsturiskās vērtības un ar fotomākslas palīdzību veicināt saudzīgu attieksmi pret kultūras mantojumu. Vienlaikus konkursa laureātiem tā ir iespēja reprezentēt savas valsts kultūras vērtības fotoizstādēs ārvalstīs.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija jauniešu darbus gaidīs līdz 2009.gada 20.aprīlim Inspekcijas Sekretariātā M.Pils ielā 19 katru darbadienu no 10.00 līdz 16.00. Viena līdz četras fotogrāfijas iesniedzamas digitālā formā (minimālā izšķirtspēja 300 dpi) un izdrukās (izmērā 18 x 13 cm).

Konkursa nolikums

Pieteikuma anketa

Papildus informāciju par konkursu, kā arī dalībnieku pieteikuma veidlapu atradīsiet Inspekcijas mājas lapā www.mantojums.lv vai pa tālruni 67224519 un e-pastu baiba.murniece@mantojums.lv .

Vairāk informācijas par starptautisko jauniešu fotokonkursu: http://ihpe.mhcat.cat/index.php .