EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
01.12.09.

Izstāde, veltīta Baltijas un Kaukāza valstu sadarbības projektam mākslā


3. decembrī noslēdzas Baltijas un Kaukāzu valstu sadarbības projekta mākslā „Identitātes zīmes / daudzveidības zīmes” ietvaros rīkotā mozaīku izstāde. Baltijas un Kaukāzu valstu sadarbības projekts „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes” („Signs of Identity / Signs of Diversity”) tika rīkots UNESCO Kaukāza projekta ietvaros un tā laikā 17 mākslas studenti un 12 pasniedzēji no septiņu valstu mākslas akadēmijām: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Armēnijas un Francijas rīkotajā mozaīku veidošanas darbnīcā veidoja katrs savu stāstu par sev individuālo un kopīgo.


Mākslinieki mozaīkās sniedz savas atbildes par to, kā atšķirīgais un kopīgais veido piederības un identitātes izjūtu, skaidro un caur iekšējās izpētes procesu krāsās un figūrās atklāj kultūras daudzveidības sarežģītību un tās dažādos redzējumus. Projekts nenoliedzami devis iespēju radīt mākslas sinerģiju, ko savstarpējā dialogā rada mākslinieki, kuri piederīgi dažādām kultūrām un kuriem ir atšķirīga kultūras identitāte.


Piecu dienu radošajā darbnīcā no šā gada 23. līdz 27. novembrim mākslinieki kopīgi veidoja mozaīkas ar nosaukumu „Signs of Identity / Signs of Diversity”, tādejādi stiprinot jaunrades nozīmi starpkultūru dialoga veidošanā. Projekta uzdevums bija starpkultūru dialoga veicināšana ar dalībnieku kopīgu māksliniecisku aktivitāšu un diskusiju palīdzību. Radošās darbnīcas laikā tika veicināta kultūru daudzveidības loma un nozīme gan starp Kaukāza valstīm, gan Baltijas un Kaukāza valstīm, kā arī ar kultūras lielvalsti Franciju.


Projekts tika īstenots UNESCO Kaukāza projekta ietvaros. To atbalstīja UNESCO LNK, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Francijas Kultūras centrs, „Dirty Deal Cafe”, hostelis „House”, viesnīca „Krišjānis & Ģertrūde”, AS „Siera nams”, TVNET un SIA „LIDO”, SIA „BILZE”.


Projekta kuratore:
Elīna Ģibiete – LMA Ārlietu un Izstāžu daļas vadītāja
telefons 00 371 26396046
e-pasts: elina.gibiete@lma.lv
www.lma.lv