EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
15.03.10.

Izsludināts radošo darbu konkurss „Dabas daudzveidības mirkļi!”


Dabas aizsardzības pārvalde izsludina radošo darbu konkursu „Dabas daudzveidības mirkļi!”, kurā aicina piedalīties visus interesentus, kuriem ir vēlme izzināt dabas daudzveidību un padalīties ar saviem iegūtajiem iespaidiem un novērojumiem. Konkursa devīze - „Ieraugi, pastāsti un dzīvo līdzi dabai!”


Konkursā tiek gaidīti nelieli radoši darbi, kuros attēloti autoru vērojumi un emocionālie pārdzīvojumi par Latvijas dabas daudzveidības izpausmēm, tās meklējumiem un izzināšanu.


Latvijas daba ir ļoti daudzveidīga, to veido tūkstošiem augu un dzīvnieku sugu, tās izpausmes mainās līdz ar gadalaikiem. Jūsu piemājas zālienā rāpo simtiem kukaiņu, starp tiem vairāku sugu vaboles. Mežā dzied simtiem putnu – vai atpazīstat to balsis? Pļavā zied simtiem puķu – vairākas no tām varbūt ir aizsargājamas. Ielūkojieties ciešāk dabā, meklējiet un izziniet Latvijas dabas daudzveidību! Savus meklējumus, atklāsmes vai emocionālos pārdzīvojumus par dabas daudzveidības izpausmēm atspoguļojiet stāstos, iemūžiniet fotogrāfijās un sūtiet mums!


Konkurss notiek no 2010. gada 8. marta līdz 31. oktobrim trīs posmos:
Ziemas un pavasara posms - 8. marts - 31. maijs;
Vasaras posms - 1. jūnijs - 31. augusts;
Rudens posms - 1. septembris - 31. oktobris.

Katra posma labāko darbu autori saņems dažādas balvas no konkursa atbalstītājiem, kā arī bezmaksas ekskursiju kādā no Latvijas īpaši aizsargājamām dabas teritorijām zinošu gidu pavadībā.


Atgādinām, ka ar ziemas un pavasara tematiku saistītie darbi iesniedzami līdz 31. maijam!


Plašāka informācija par konkursu, konkursa nolikums un anketa atrodama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapas www.daba.gov.lv sadaļā ‘Aktualitātes’ – ‘Radošo darbu konkurss’:

http://www.daba.gov.lv/public/lat/aktualitates/radoso_darbu_konkurss/


Konkurss tiek rīkots 2010tā - Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības gada pasākumu ietvaros, lai sekmētu sabiedrības iesaistīšanos Latvijas dabas daudzveidības izzināšanā un novērtēšanā, rosinātu cilvēku vēlmi doties dabā, kā arī radītu izpratni par dabas vērtību saudzēšanas un saglabāšanas nepieciešamību, tādējādi nodrošinot tās ilgtspējīgu pastāvēšanu un saglabāšanu arī nākamajām paaudzēm.


Konkursu atbalsta UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Vides ministrija, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Dabas muzejs, Gaujas NP Fonds, muzejs „Andrupenes lauku sēta”.


Informāciju sagatavoja:
Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67509768, 28262608

E-pasts: rita.jakovleva@daba.gov.lv