EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.01.08.

Interesenti no Latvijas aicināti sekot līdzi starptautiskās konferences par iekļaujošo izglītību noriseiUNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina iekļaujošās izglītības jomā aktīvos valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī Latvijas mediju pārstāvjus klātienē sekot līdzi starptautiskās UNESCO konferences “Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai” norisei novērotāja statusā, apmeklējot tās ievadsesiju, paneļdiskusiju, apaļā galda diskusiju un noslēguma diskusiju. Konference notiks 2008. gada 24. – 26. februārī Rīgā, Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19.

Konferences programma

Lai piedalītos konferencē novērotāja statusā, jāreģistrējas līdz 2008. gada 15. februārim (ieskaitot), uz e-pastu office@unesco.lv ar norādi “Par dalību konferencē novērotāja statusā” nosūtot šādu informāciju:
- vārds, uzvārds;
- organizācija, kuru pārstāv, amats;
- kontakttālrunis, e-pasts.

Dalībnieku skaits, kuriem būs iespēja piedalīties konferencē novērotāju statusā, ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikties laicīgi!

Konferencē plānots pievērsties jautājumiem par reģionālo politiku iekļaujošās izglītības jomā. Tās mērķi ir:
• diskutēt par politiskajām tendencēm iekļaujošās izglītības jomā Eiropas un Ziemeļamerikas reģionā;
• analizēt pieredzi iekļaujošās izglītības ieviešanas jautājumos Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī izvērtēt esošos sasniegumus un nākotnes izaicinājumus;
• izveidot ieteikumus tālākai rīcībai iekļaujošās izglītības ieviešanai Eiropas un Ziemeļamerikas reģionā un pasaulē.

Vispārīga informācija par konferenci

Starptautiskā konference tiek rīkota, gatavojoties Pasaules izglītības ministru konferencei 2008. gada novembrī Ženēvā, kur tiks pārrunātas aktualitātes un nepieciešamā rīcība iekļaujošās izglītības jomā visā pasaulē. Konferences “Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai” laikā plānots uzklausīt arī ziņojumus par citu pasaules reģionu stāvokli iekļaujošās izglītības jomā.

Plānots, ka reģionālajā konferencē Rīgā piedalīsies ap 50 Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona valstu izglītības politikas eksperti, akadēmisko aprindu pārstāvji un politikas īstenotāji. Kopējais konferences dalībnieku skaits varētu sasniegt 200.

Konferences oficiālā mājas lapa internetā: www.unescoconference.lv

Papildinformācija:
Baiba Moļņika
UNESCO LNK Izglītības programmas vadītāja
T. 7325109, 67325109
E. baiba@unesco.lv