EN | RU
AAA

UNESCO
Latvijas Nacionālā komisija
Reģ. Nr. 90000089305
Pils laukums 4 – 206,
Rīga, LV 1050
Tālrunis: +371 67 325 109
Fakss: +371 67 222 762
E-pasts: office@unesco.lv
latvijas dargumi
14.09.07.

Ievēl Izglītības inovācijas fonda padomes vadībuPar pirmo Izglītības inovācijas fonda (IIF) padomes priekšsēdētāju ievēlēts Augstākās izglītības padomes pārstāvis Aldis Baumanis, bet par vietnieku – Latvijas Pedagogu domes sekretārs Andrejs Mūrnieks. IIF padomes pirmā sēde notika 12.septembrī, to atklāja un līdz padomes priekšsēdētaja ievēlēšanai vadīja izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža.


Ministre sveica A.Baumani un A.Mūrnieku ar ievēlēšanu atbildīgajos amatos. B.Rivža akcentēja inovācijas nozīmi izglītībā, piebilstot, ka fonda uzdevums ir veicināt izglītības attīstību un sekmēt tās atbilstību mūsdienu prasībām. „Esmu pārliecināta, ka kopīgiem spēkiem izdosies sasniegt šos mērķus”, piebilda ministre. 2007.gadā no valsts budžeta līdzekļiem fonda darbības uzsākšanai un izglītības inovācijas projektu atbalstam ir 100 000 Ls.


Pirmajā sēdē IIF padomes dalībnieki pārrunāja saturiskus un organizatoriskus jautājumus, vienojās par pirmajiem veicamajiem darbiem un nolēma, ka jau tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss uz IIF sekretariāta direktora amata vietu.
IIF darbības mērķis ir veicināt izglītības attīstību valstī atbilstoši vienotai valsts politikai un stratēģijai, finansiāli atbalstot izglītības inovācijas projektus un piešķirot mūža stipendijas izciliem izglītības darbiniekiem par mūža ieguldījumu izglītībā. Savukārt IIF padome pārvalda fonda darbu, bet padomes darbību nodrošina tās sekretariāts. IIF padomes pilnvaru termiņš ir trīs gadi, bet IIF padomes locekļi padomē var darboties ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.


Ministru kabinets šā gada 26.jūnijā apstiprinājis IIF padomes sastāvu: Augstākās izglītības padomes loceklis Aldis Baumanis, Saeimas deputāts un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas loceklis Jānis Dukšinskis, Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja, Jaunpils pagasta padomes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas biedrs, Rīgas 2.vidusskolas direktors Valdis Jēkabsons, Latvijas profesionālās izglītības mācību iestāžu asociācijas izpilddirektors Voldemārs Leitāns, Kultūras ministrijas Valsts kultūrizglītības centra direktore Agnese Miltiņa, Latvijas Pedagogu domes sekretārs Andrejs Mūrnieks, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretārs Rolands Ozols, Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas koordinācijas departamenta direktore Elīna Petrovska un izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža.


Agnese Korbe
izglītības un zinātnes ministres
padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: 2 9110062, 7047954
E-pasts: agnese.korbe@izm.gov.lv
http://www.izm.gov.lv